Jakiego typu kubeczek będzie dla dziecka najbardziej odpowiedni? Co powinniśmy o tym wiedzieć? W jakim wieku jest to szczególnie istotne?

Który najkorzystniej dobrać pierwszy kubek dla dziecka? Jest wiele typów do wyboru, są tak więc kubki niekapki oraz kapki, kubki doidy lub bidony ze słomką. Jakiego rodzaju model jest najbardziej właściwy dla dziecka w konkretnym wieku?

Naukę picia z kubeczka możemy zacząć już po skończeniu przez nasze dziecko 3 miesięcy, chociaż przeważnie korzystnie jak skończony jest już 4 miesiąc. Rodzice niestety dosyć często zapominają o tym momencie, więc podają dziecku picie w standardowej butelce ze smoczkiem – nodik.pl/. Wiele osób ma wątpliwości, na przykład takie, czy standardowa butelka niemowlęca ze smoczkiem nie jest odpowiednia do podawania wody? Rzeczywiście nadaje się i to dosyć dobrze, dzieci właściwie kochają z niej pić, bo ma smoczek i oprócz zaspokojenia pragnienia dodatkowo jeszcze wyzwala odruch uspokajania poprzez ssanie.

niekapek-obrazek

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Ale bardzo często tak naprawdę nie o to chodzi, pragniemy bowiem wyuczyć dziecko, żeby korzystało z kubeczka dla zaspokojenia pragnienia. Butelka tak więc niech zostanie do dawania mleka, tzw. dorosłe picie to zupełnie inne ułożenie, inna praca ust i mięśni innych niż podczas ssania piersi. Znakomita większość dzieci przed ukończeniem pierwszego roku życia, a zresztą i dłużej posiada odruch wypychania języka, a nie pozwala to na dokładne domknięcie ust. Przez to dana ilość płynu, która podawana jest z kubeczka wypływa i ścieka przez kąciki. Od szóstego-ósmego miesiąca życia, dziecko ma taki okres, iż preferuje wiele czynności robić samodzielnie, tak więc wtedy może nie chcieć pomocy przy trzymaniu kubka, najlepsze więc wtedy będą niekapki. Założenie tego kubka polega na tym, że płyn po przechyleniu kubeczka nie ma szans się z niego wydostać.odwiedź serwis kursy maturalne matematyka warszawa kursy maturalne matematyka warszawa

W zależności od modelu wygląda to różnie, z jednych ciągle będzie coś kapać, kolejne są bardzo szczelne – kubek niekapek. Dziecko, aby napić się z tego rodzaju kubka musi go przechylać oraz zassać płyn poprzez “dziubek”. Na rynku istnieje bardzo wiele tego typu kubków, producenci zapewniają kubki z miękkim albo twardym ustnikiem. Bez wątpienia każdy może odnaleźć coś dla własnych wymagań, ale ażeby tak było musimy znaleźć właściwy sklep dla dzieci, w którym znajdziemy wiele różnorodnych wspomagających akcesoriów, w tym na pewno różnorakie typy kubeczków.
Posted in Bez kategorii.