Każda osoba dbająca o swoją figurę wie, jak ważne są ćwiczenia i zbilansowanie posiłków przed i po ich zrobieniu

Rozpoczynanie każdego następnego dnia z radością na twarzy oznacza, że jesteśmy na jak najlepszej drodze, aby odnieść sukces. Realizacja celów związanych z osiągnięciem pięknej sylwetki może być prostsza niż nam się wydaje. Czas płynie dość szybko, dlatego jeśli jak najszybciej postanowimy zrzucić zbędne kilogramy już wkrótce może okazać się, że naprawdę zrobiliśmy to. Nie wystarczą jednak tylko chęci. Jak najbardziej na spełnienie marzeń należy zapracować. Poza silną wolą i odpowiednim poziomem motywacji przyda nam się również spora dawka wiedzy związana z tym, jak budować na nowo własne ciało, by prezentowało się jak lepiej.

fitness model

Źródło: pixabay

Na wstępie warto skoncentrować się na tym, co do poprawy mamy od teraz. Planowanie mocno wyczerpujących treningów nie jest dobre, ponieważ na samym wstępie powinniśmy myśleć raczej o tym, by systematycznie zyskiwać na formie i zwiększać sobie poprzeczkę. Za bardzo wygórowane oczekiwania wobec samego siebie mogą zabrać nam chęć do działania i sprawić, że zamiast starać się dalej, zwyczajnie zrezygnujemy. Najlepszym rozwiązaniem będzie spojrzenie zdroworozsądkowe, które zakłada, że wszystko jest możliwe, choć nie zawsze od ręki. Przeglądając zdjęcia wysportowanych osób możemy sądzić, że nigdy nie uda nam się osiągnąć takich rezultatów, jednakże to trening czyni mistrza – koniecznie.

zdrowe śniadanie

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawą do sukcesu jest więc zbilansowana dieta i trening precyzyjnie dopasowany do naszych predyspozycji zdrowotnych.Jeżeli zależy nam na tym, by wszystkie ćwiczenia fizyczne przynosiły jak najlepsze rezultaty, to od razu skupmy się na tym, by dobrać do nich odpowiednie posiłki. Dieta przed i po treningu powinna być bowiem dobrze przemyślana. Z jakiego powodu? Naukowcy już dawno dowiedli, że poszczególne składniki odżywcze mają wyraźny wpływ na nasz organizm i ich rozsądne dawkowanie może dobrze, bądź źle wpływać na rezultaty ćwiczeń. Jeśli przed treningiem postaramy się, by nasz posiłek był pełny węglowodanów, to na pewno podczas pracy na siłowni będziemy mieć energię do działania. Co jakiś czas należy jednak patrzeć na zegarek, bowiem na dwie godziny przed ćwiczeniami już nic nie powinno się jeść.