Kiedy do psychologa ?

Chociaż maluchy w przedszkolnej grupie są w tym samym wieku, ich poziom rozwoju może być przeróżny. Zdarza się, że zachowanie trzylatków odbiega od normy przyjętej dla danej grupy wiekowej. Jakie znaki będą niepokojące?
Obserwacja sposobów zachowania dzieciaków przynależy do obowiązków pedagogów.

gry
Oceny zachowania przedszkolaków dokonuje się na podstawie celowo przygotowywanych arkuszy obserwacyjnych, jakie są dostosowane do wieku maluchów – spostrzeżenia tyczą się funkcji poznawczych, sądzenia, artykulacji i emocji. Na bazie danych zgromadzonych w arkuszu nauczyciel charakteryzuje poziom postępu dziecka (zdolności) i poziom socjalizacji. Jeśli ze spostrzeżeń pedagoga wypływa, iż dziecko nie uzyskało oczekiwanego w jego wieku poziomu, bądź znacznie od niego odstaje, wówczas za zgodą rodziców kieruje się malucha do Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej, która działa w każdym dużym mieście. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Mińsk Mazowiecki na przykład funkcjonuje w Mińsku Mazowieckim. Bez aprobaty rodziców nie ma możności postawienia diagnozy przez specjalistę.

Masz chęć zdobyć świeże fakty na określony wątek? To obejrzyj witrynę (http://www.xrayprotect.pl/panele-rtg-na-drzwi.html), na pewno da Ci mnóstwo pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w Twej głowie.

Nauczyciel wpierw w rozmowie z rodzicem informuje go o trudnościach jakiego rodzaju objawia dziecko jak też proponuje rodzinie odwiedziny w poradni. Czas wizyty w poradni umawia pedagog – wystawia przy tym opinię, w jakiej wymienia wszelkie zaobserwowane przez siebie niedociągnięcia. To, czy maluch ostatecznie trafi do poradni, zależy od decyzji rodzicieli.

małżeństwo

Autor: Shaun Anyi
Źródło: http://www.flickr.com

stawy

Autor: WOOL STAR
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Mińsk Mazowiecki angażuje między innymi logopedów, nauczycieli, psychoterapeutów. Wszelakie zaburzenia, nawet powiązane ze wzrokiem albo słuchem, są wpierw sprawdzane w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Kiedy malec ma np. kłopoty z dzieleniem słów na zgłoski, fachowiec w poradni ocenia, czy powodem są zaburzenia związane ze słuchem fizjologicznym czy może ze słuchem fonematycznym.

W Poradni Psychoologiczno-Pedagogicznej maluch poddawany jest testom, dzięki czemu możesz określić poziom braków, który wykazuje. Psychoterapeuta Mińsk Mazowiecki może być nieodzowny przykładowo gdy okaże się że dziecko ma autyzm.