Kiedy maluchy się nudzą – klika sposobów na długie zimowe wieczory

Gdy zima puka do naszych drzwi, wielu rodziców intensywnie namyśla się, w jaki sposób umilić ten czas swoim dzieciom. Niskie temperatury oraz krótki dzień zmuszają do pozostania w domu, który (tylko na pozór) jest niegodnym zainteresowania miejscem do dziecięcych szaleństw w porównaniu z przydomowym podwórkiem czy placem zabaw. Nie dopuśćmy jednak, by zimowa aura za oknem ograniczała wyobraźnię maluchów. Sporo frajdy dostarczy maluchom jak i starszakom tworzenie kartek świątecznych czy łańcuchów choinkowych.

dziecko

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędne materiały znajdziemy np. w internetowych sklepach hobbystycznych, lub… na biurku, spacerze, w szafie. Dziecięca kreatywność lubi zaskakiwać! Inspiracji najlepiej jest szukać szukać na stronach internetowych przeznaczonych dla dzieci. Zaskoczy nas niezliczona ilość pomysłów oraz technik dekorowania – nadawania zużytym lub gdańsk atrakcje zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego znaczenia, tworzenie drobnych upominków, obrazków, zawieszek na drzwi, papierów do pakowania prezentów oraz ozdób na na wiele innych okazji. Nie wszyscy z nas wiedzą, że 13 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Telewizji dla Dzieci. Z tej okazji można razem z dzieckiem stworzyć „pudełkowy” odbiornik telewizyjny.

Planując małym odkrywcom jesienny czas wolny, zalecane jest, aby połączyć przyjemne z pożytecznym (kliknij). Nauka przekazywana w interesujący sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna. W tej sytuacji

dziecko

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

także możemy liczyć na Internet. Portale dla dzieci przedstawiają masę gier, rozwijających kreatywność i spostrzegawczość.

A może zachęcimy naszą pociechę do wzięcia udziału w konkursie? Dzieci szczególnie lubią tę formę rywalizacji. Konkursy dla dzieci dają im sporo zadowolenia, podnoszą samoocenę, uczą „zdrowej” rywalizacji a także dają możliwość wykazania się dziecku swoją wiedzą i umiejętnościami w różnych dziedzinach. A radosny uśmiech dziecka na widok listonosza z nagrodą? Niezapomniany.

Grudzień to chyba najbardziej wyczekiwany przez dzieci zimowy miesiąc. Dzięki Świętom mama i tata mają więcej czasu, który mogą poświęcić na zabawę ze swoimi pociechami. Spędźmy ten czas jak najmilej.

Może Cię też zainteresować –