Kilka informacji o precyzyjnym ważeniu

Wagi poziomu profesjonalnego posiadają najwyższe parametry techniczne i użytkowe, często są to wagi z dotykowym ekranem, wagi ze zbliżeniowymi czujnikami, których budowa ułatwia utrzymanie czystości, wagi ze złączem USB i RS232 do podłączenia urządzeń peryferyjnych. Bardzo istotnym urządzeniem dodatkowym do wagi jest drukarka, na której warto rejestrować wydruk pomiaru oraz raporty GLP ISO.

Urządzenia do apkteki

waga apteczna

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl

Komplet wag aptecznych składa się z dwóch wag: waga apteczna do substancji sypkich, która posiada dokładność 1 mg oraz waga apteczna do preparatów płynnych o max obciążeniu 2 kg i dokładności 0,01g.

Ta solidna oferta (http://www.vitrintec.pl/pl/galeria/), którą przygotowaliśmy dla sympatyków opisywanej tematyki, zawiera zbliżone informacje na to fascynujące zagadnienie – sprawdź tutaj.

Dla wag aptecznych można zauważyć zależność, że im droższa waga tym lepsza tzn. że tania waga posiada dłuższy moment stabilizacji odczytu oraz jest bardziej podatna na usterki mechaniczne (dodatkowe informacje). Wagi apteczne Monobloc oraz z kalibracją wewnętrzną to najrozsądniejsze rozwiązanie dla farmakologii.

Wagi semi-mikroanalityczneWagi o najwyższej dokładności d=0,01mg to inaczej wagi semi-mkroanalityczne wykorzystywane w laboratoriach analitycznych, farmacji oraz przy niezwykle precyzyjnym definiowaniu masy próbek. Wagi te charakteryzują się bardzo dokładnym układem pomiarowym o bardzo dużej rozdzielczości, a użyte filtry doskonale tłumią zakłócenia zewnętrzne takie jak wibracje i podmuchy. Używanie wag semi – mikroanalitycznych wymusza od użytkownika zagwarantowania specjalistycznych stołów antywibracyjnych oraz utrzymywania w pomieszczeniu wagowym stałej temperatury otoczenia. Istotne, aby warunki zewnętrzne pracy wagi nie ulegały dużym modyfikacjom. Wagi półmikroanalityczne często wyposażone są w dwa zakresy wagowe dzięki czemu waga jest bardziej wszechstronna w użyciu (więcej o tym ).

Wagi analityczneWagi analityczne cechują się dokładnością odczytową d=0,1mg.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie frapujący, to szybko kliknij tu i sprawdź tamto źródło – tam również odnajdziesz dużo cennych informacji.

Dodatkowo posiadają zdecydowanie większe spektrum możliwości w laboratoriach, działach kontroli jakości, aptekach oraz na uczelniach. Wagi o dokładności d= 0,1mg mogą posiadać układy wagowe tradycyjne – zwieszkowe. Układ MonoBloc charakteryzuje się odpowiednią powtarzalnością i szybkością stabilizacji pomiaru oraz jest znacznie odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne wagi podczas użytkowania. Wagi precyzyjne o dokładności d= 1mg i d= 0,01g są najbardziej popularną grupą wag wykorzystywaną w laboratorium. Bardzo różnorodny zakres stosowania pozwala stwierdzić, że w każdym laboratorium jest min jedna waga precyzyjna.

Posted in Bez kategorii.