Mazury, teren zieleni, jeziora, różnorodność zwierząt i roślin oraz czyste powietrze, tworzą wspaniałe okoliczności wypoczynku

O pozytywnych stronach regionu północno-wschodniej Polski można snuć opowieści bez końca i to używając samych – naj. Są tu najgłębsze w Polsce i najczystsze akweny a także najbardziej urokliwe na całym niżu Europy Środkowej, zespoły leśne. Najpiękniejsze księżycowe panoramy pozostałe po lodowcu.

region północno-wschodniej Polski, to również najsurowszy w kraju mikroklimat, dzięki temu okolica otrzymała określenie polskiego bieguna zimna. Rzadkością na skalę światową, jest naturalny zbiornik wodny Hańcza, najgłębsze w Polsce a nawet w środkowej części kontynentu.

Zachęcamy Cię do przejrzenia następnego wpisu na ten temat – tam wyszukasz ekstra wiadomości. Zatem idź do strony (https://horyzont.net.pl/wycieczki-firmowe/wycieczki-samolotem/) i ciesz się nimi.

Woda ma cechy jeziora wysokogórskiego z niezwykle przejrzystą, świetnie dotlenioną wodą. Od wielu lat weekendy nad jeziorem są popularne wśród zapaleńców nurkowania , którzy mają w pobliżu własną stałą przystań kwaterunkową – kempingi na Pojezierzu Mazurskim.

jezioro

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Niezapomniany odpoczynek spotka odwiedzających zdecydowanych na sierpniowy pobyt nad naturalnym zbiornikiem Wigry. Kompleks wód wigierskich, stanowi jeden z najatrakcyjniejszych krajobrazów w kraju ( zainteresowanych). Przez Jezioro Wigierskie przepływa rzeka Czarna Hańcza, jeden z najpopularniejszych spływów kajakowych w kraju. Kajakarze mogą ulokować się na obszarze Wigierskiego Parku Narodowego. Z tego miejsca kajakarze mogą udać się na jeden z najbardziej urokliwych i najbardziej znanych szlaków kajakowych. Agroturystyka wodna na Suwalszczyźnie ma już swoje zwyczaje (źródło). Zapaleńcy żeglarstwa ciągną na Wigry, przepełnione wysepkami i zatoczkami.

Jezioro Wigierskie ubarwione krętą linią brzegową wraz z sąsiadującymi, mniejszymi jeziorami, to bezcenna ostoja turystyczno-przyrodnicza w samym sercu Wigierskiego Parku Narodowego. Region północno-wschodniej Polski to idylla dla amatorów wędkowania. Wśród rybaków dużo jest opowieści o połowach, w pobliżu Biebrzańskiego Parku Narodowego, wyjątkowych rarytasów – sumów a także mnogości różnych

jezioro

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com

wartościowych rodzajów ryb. Nad Biebrzę udaje się by obcować ze środowiskiem naturalnym, spędzić czas w ciszy urywanej tylko ptasim śpiewem.

Okolice rzeki Biebrzy to raj dla tropicieli ptaków . Ze względu na nich, organizowane są eskapady połączone z obserwacją i poznawaniem unikatów ornitologicznych bagien biebrzańskich. Ptaki rewelacyjnie się śledzi posuwając się wolno kajakiem lub tratwą, która świetnie naśladuje kempingi w Krainie Wielkich Jezior ponieważ tratwa świetnie spełnia rolę ciekawego lokum.