Migreny – jak co z nimi zrobić?

ból2

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli poczytam statystyki, dowiemy się, że migrena to problem, który w przeważającej większości tyczy się kobiet.

Istnieje wiele metod na złagodzenie objawów migreny, ale zupełne pozbycie się tej dolegliwości jest zwyczajnie nie do wykonania. Jednak wiele osób, które uważa, że intensywność i częstotliwość bólów migrenowych zmniejsza się z wiekiem.

Istotne jest, aby diagnoza na temat migreny była trafiona. Zdarza się, że przyczyna bólu głowy może być zupełnie inna. Warto więc poddać się różnego rodzaju badaniom, nie wykluczając badania – choroby genetyczne – tomograficznego głowy. Pozwoli to wykluczyć najgroźniejszą z przyczyn bólu głowy, jaką może być tętniak czy guz. Nie powinno się lekceważyć częstych i powracających bólów głowy, od szybkiej decyzji może bowiem zależeć nasze zdrowie a nawet życie.

Gdy przeprowadzone badanie tomografem nie określi przyczyny bólów głowy, można dodatkowo wykonać biorezonans. Co ważne, badanie rezonansem jest dokładniejsze, przez co gwarantuje pewniejszą diagnozę. Rezonans może okazać się nie do pokonania dla ludzi zmagających się z klaustrofobią, ze względu na specyficzną konstrukcję samego urządzenia.

ból

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeżeli i w takim wypadku, nie dostaniemy jasnej odpowiedzi, warto pomyśleć nad przeprowadzeniem badań alergologicznych. Może się bowiem okazać, że nasz organizm nie przyswaja niektórych substancji np. glutenu i to może być główny problem naszych boleści. Zatem modyfikacja diety ma szanse przynieść zaskakujące efekty.

W przypadku, gdy jesteśmy już odpowiednio pewni, że towarzyszące bóle głowy to migrena, a wszelkie dostępne w aptece lekarstwa przeciwbólowe mało nam pomagają, można spróbować zacząć uprawiać jogę. Bóle migrenowe wynikają bowiem z nadwrażliwości na reakcje neuronaczyniowe nie rzadko związane ze zbyt mocnymi emocjami lub stresem. Wszelkie więc ćwiczenia mające na celu uwolnienie napięć skupionych wokół układu pokarmowego i kręgosłupa, mogą sprawić, że objawy migreny będą łagodniejsze, a napady bólu rzadsze.