Może krótki wypoczynek nad jeziorem?

To straszne, gdy w trakcie letniego weekendu, np. w połowie lipca, zamiast wypoczywać w fajnym miejscu, niestety pracujemy bądź najzwyczajniej siedzimy w domu. Może by tak najzwyczajniej w świecie pojechać na Mazury? Należy się pośpieszyć, bo wzrasta moda na tę krainę, również wśród zagranicznych turystów, a więc bardzo możliwe, że za jakiś okres czasu Mazury, chociaż ciągle śliczne, raczej nie będą tak dziewicze, nieznane.

W wielu przypadkach szczególnie taka młodsza część naszego społeczeństwa mawia, że Mazury (sprawdź polecane noclegi w stadninie koni nad wigrami) są OK, lecz dla starszych ludzi, rodzin z małymi dziećmi oraz nudziarzy. Kompletnie nieprawdziwy obraz Mazur! Przykładowo Giżycko, urokliwy Ełk albo Mikołajki w trakcie sezonu letniego tętnią życiem, a więc nawet fani zabawy nigdy nie mogą za bardzo uskarżać się na znużenie, brak świetnych rozrywek!

Zwłaszcza ełcka promenada to teren, w którym na miłośników nocnego życia czeka wiele fajnych miejscówek. Jednakowoż Mazury to przede wszystkim wypoczynek nad jeziorami. A kiedy w grę wchodzą jeziora, ciężko co najmniej jeden raz nie popływać na kajaku!

spływ kajakowy

Autor: Joshua Mayer
Źródło: http://www.flickr.com

Można śmiało powiedzieć, że choć dużo słyszy się o nieprzyjemnych wypadkach w czasie kajakowania, to generalnie nie można się za bardzo przejmować. Fakty są takie, iż kajaki są całkowicie bezpieczne – o tym tu. Oczywiście przy założeniu, że w kajaku są trzeźwe osoby, które na dodatek posiadają kapoki. To szalenie znaczące, aby docenić wielką rangę bezpieczeństwa.

Ważne jest również to, aby zwrócić większą uwagę na niebo – bo wiadomo, pogoda bardzo szybko się zmienia, a więc czymś niefajnym jest złapanie deszczu – z burzą, w czasie kajakowania, na środku jeziora. Jednakże i tak w przeważającej większości Mazury są fajną krainą, która sprawia, iż człowiek ma okazję nareszcie wypocząć.

W żadnym razie nie można sądzić, że przynajmniej weekend na Mazurach nie spowoduje, iż najzwyczajniej w świecie będziemy bardzo miło wspominać owy wypoczynek. A więc: nie ma większego sensu kisić się w mieście, skoro można wyjechać do Mikołajek bądź Rynu. To fantastyczne miejsca. To pewne.
Źródło: www.kaylon.pl