Nasze zdrowie w dużej mierze zależy od produktów, które spożywamy na co dzień

Jeżeli marzy Ci się ładna sylwetka, wtedy na pewno powinnaś zastanowić się nad swoim dotychczasowym stylem życia. Większość z nas między innymi odżywia się niewłaściwie, co zwykle jest przyczyną różnych chorób oraz niedobrego samopoczucia. Jeżeli chcesz czuć się świeżo, a na dodatek chcesz zrzucić kilka dodatkowych kilogramów, wówczas zdecydowanie powinnaś wprowadzić pewne zmiany w swoim jadłospisie.

miód z pasieki

Autor: Free Creative Commons Images for Colorful Souls!
Źródło: http://www.flickr.com

Jak powinien wyglądać dobry jadłospis na każdy dzień? Na śniadanie między innymi dobrze sprawdzi się zdrowe musli z owocami (naturalne mrożonki) – jeśli jest lato, wtedy między innymi powinnaś wykorzystywać sezonowe owoce takie jak dla przykładu maliny.

Jeśli masz ochotę w większym stopniu przestudiować omawiany tu problem, to kliknij ten link. Bez strachu, to wiarygodny link (lodykuli.pl/zimowe-desery/) – są tam dające do myślenia treści.

Jeśli natomiast jest zima, wtedy miseczka ciepłej owsianki na śniadanie przede wszystkim także postawi Cię na nogi – wówczas możesz dodać do niej garść mrożonych owoców lub karmelizowane cytrusy lub jabłka z cynamonem. Mrożonki oczywiście nie zawierają aż tak wiele witamin jak świeże owoce, jednakże poza sezonem są doskonałym zamiennikiem. Jeżeli zaś chodzi o obiad, zdecydowanie powinnaś postawić na coś lekkostrawnego.

Świetnie sprawdzą się przykładowo mięsa robione na parze – kiedy tylko nieźle je doprawisz, wtedy na pewno będą smakowały fantastycznie. Wprawdzie zdrowe mięso i wędliny (miód pszczeli) często są zbyt kosztowne, jednakże możesz w takim wypadku zakupić trochę mniej mięsa i zastąpić je większą liczbą warzyw. Taki posiłek między innymi nie będzie bardzo kaloryczny i można go spożywać bez najmniejszych obaw. Jeżeli myślisz poważnie o tym, aby zgubić nadmiarowe kilogramy, wtedy bez wątpliwości powinnaś mocno ograniczyć cukier lub zupełnie z niego zrezygnować. Jeśli nie możesz obyć się bez słodkiej kawy, wówczas cukier znakomicie zastąpi na przykład miód pszczeli, wieloowocowy lub kwiatowy. To bez wątpliwości na zastąpienie niezdrowego cukru w jedzeniu.