Niezawodny sposób na wyeliminowanie jednego z największych niebezpieczeństw

Większość czasu spędzamy w pozbawionych świeżego powietrza pomieszczeniach, nierzadko też przy komputerze. Nawet po opuszczeniu pracy wciąż jesteśmy w zatłoczonym oraz pełnym zanieczyszczeń mieście, zatem jesteśmy poniekąd skazani na jego klimat.

Zdjęcie tatr

Źródło: astrojawil.pl
A jak powszechnie jest wiadome, liczba jonów dodatnich posiada niezwykle zły wpływ na ludzkie zdrowie. Na szczęście istnieje jednak pewien niezawodny sposób, w który możemy samodzielnie choć trochę poprawić sprawę.
kieliszek

Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com
Jest nim kupno urządzenia o nazwie jonizator powietrza. Dzięki jego działaniu możemy się poczuć tak, jakbyśmy stali w środku lasu lub blisko wodospadu. W takich miejscach powietrze jest bardzo dobre dla dróg oddechowych. Na większe oddziaływanie wymienionych wcześniej jonów dodatnich, podatne są zwłaszcza osoby, które dużo siedzą przy komputerze albo oglądają telewizję. W dobry sposób na bilans ładunków elektrycznych w otoczeniu wpływa także fakt, że miejsce, w którym mieszamy to nierzadko starodawne wysuszone bagna lub wysypiska odpadków. Mówiąc krótko, zawarte w otoczeniu jony dodatnie powodują, że powietrze, które wdychamy nie jest takie, jak naturalne. Rezultatem działania jonów dodatnich są różnego typu problemy zdrowotne m.in. astma, infekcje dróg oddechowych czy migrena.
jonizator

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Przeciwieństwem tych jonów są oczywiście jony ujemne, określane też jako jako „życiodajne”. Posiadają one niezwykle dobry wpływ na rozwój wszystkich żywych organizmów: ludzi, zwierząt czy roślin.

Mogą spowodować, że przechowywana w mieszkaniu żywność (sushi produkty) okaże się znacznie wolniej psuła, a różnego rodzaju bakterie będą się wolniej tworzyć. Tego typu jonizator może mieć opcję oczyszczania powietrza, higrostat czy wkład filtrujący wodę. Jest to idealne urządzenia nie tylko dla alergików.