O jakich sprawach należy pamiętać przy wyborze psychologa?

Jeżeli szukasz aktualnie kompetentnego psychologa oraz chcesz, aby pomógł on Ci przy rozwiązywaniu Twojego kłopotu, to dobrze jest się właściwie do takich poszukiwań przygotować.
Aktualnie nie jest to zbyt trudne zadanie, przy czym odnalezienie osoby, która po pierwsze będzie profesjonalistą stanowi spory kłopot.

recepty

Źródło: flickr.com
Wielokrotnie można usłyszeć wypowiedzi mówiące, że ktoś był kiedyś u psychologa i mu to nie pomogło albo, że to jest po prostu strata czasu. Po pierwsze należy zweryfikować, czy konkretny psycholog (PW – leczenie depresji wrocław) ma dyplom magistra psychologii oraz czy jest lekarzem psychiatrą. Aktualnie w Polsce każdy może otworzyć własny gabinet terapeutyczny, nawet przykładowo informatyk, murarz lub krawcowa. Nic więc dziwnego, że najczęściej opinie o psychologach są bardzo różne. Żeby uniknąć jakiegoś rozczarowania, należy dowiedzieć się, czy osoba do której się udajemy skończyła odpowiednie studia. Powinny to być naturalnie studia magisterskie w zakresie psychologii a najlepiej o specjalizacji wiążącej się z terapią. Mogłyby to być też studia medyczne.
kobieta

Autor: pr-zone.pl
Źródło: pr-zone.pl
Kolejną kwestią jest to, aby zwracać uwagę na nurt terapeutyczny, w którym pracuje dany terapeuta. Nie każde podejście jest dobre dla każdego zaburzenia. Jeżeli chodzi o kwestie jak dla przykładu depresja, schizofrenia paranoidalna albo dysfunkcje osobowości, nurt terapeutyczny posiada olbrzymie znaczenie. Oznacza to, że najlepsze i udokumentowane rokowania daje terapia poznawczo-behawioralna. Jeśli zainteresowało Cię profesjonalny psycholog Łódź jest miastem, w którym go odnajdziesz. Należałoby w takiej sytuacji sprawdzić, czy ma on dyplom psychologii lub czy jest w trakcie psychoterapii.

Skończenie kilkuletniego dodatkowego szkolenia z psychoterapii i otrzymanie odpowiedniego dyplomu nie jest przymusem, przy czym bardzo zwiększa prawdopodobieństwo, że taki psycholog jest rzeczywiście osobą dobrze wykształconą.