Postępowanie dyscyplinarne lekarzy również się przydarza

Czy wiemy, że lekarze są odpowiedzialni za swoje decyzje?

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że doktorzy powinni się liczyć z odpowiedzialnością za własne decyzje. Z tym, że jeśli coś zrobią źle i z ich winy pacjent będzie okaleczony, albo nawet straci życie, to będą pociągnięci do odpowiedzialności za decyzje, które wówczas podjęli. Dlatego właśnie doktorzy będą dobrze ubezpieczeni, ale z drugiej strony także wykonają wszystko, aby posiadać gwarancję, że ich wiedza dopomoże leczyć nawet te najcięższe przypadki i że będą wiedzieli, jakie decyzje podejmować we właściwej chwili.

Sąd lekarski może okazać się być przeprowadzony

Kiedy posiadamy poczucie, że było popełnione przestępstwo, że lekarze nie wywiązali się należycie ze swojego zadania, to powinniśmy wykonać wszystko, by dojść swoich praw i prawdy. Wtedy taki doktor będzie stawiany przed sąd lekarski, który bada wszelkie okoliczności sprawy, prosi biegłych, którzy powinni wydawać własne oceny, a potem powinien podjąć decyzję, czy doktor rzeczywiście zawinił oraz na ile jego działanie doprowadziło do aktualnej sytuacji – sprawdź więcej. Taki sąd powinien być bezstronny i sprawiedliwy, dlatego też mamy szansę okazać się być przekonani, że nasza sprawa będzie rozwiązana w dobry sposób.

lekarz

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com


Postępowanie dyscyplinarne lekarzy czasami się zdarza

Doktorzy są tylko ludźmi, co spowoduje, że nie są bezbłędni, chociaż ich decyzje mają szansę ważyć na czyimś życiu. Przez to czasami przydarza się postępowanie dyscyplinarne lekarzy, które po wykonaniu dokładnych analiz i odtwarzaniu tego co miało miejsce, ma szansę zakazać czasowego, albo zupełnego wykonywania zawodu przez określonego doktora – kliknij tutaj.

Pacjenci posiadają prawo (adwokat michał słota) domagać się odszkodowania

Lekarze mają niesamowicie odpowiedzialną pracę, lecz to nie oznacza, że mogą się pomylić oraz nie będą za to ukarani. Przez to pacjenci powinni znać swoje prawa, powinni wiedzieć w jakim miejscu zgłosić różnego typu pomyłki oraz w jakim miejscu poszukiwać sprawiedliwości.