Praktyczne porady w pielęgnacji dziecka, czyli wybór dodatków dla dziecka.

W codziennym życiu przyszli opiekunowie stają przed wyborem wyprawki dla noworodka. Technologia jednak idzie do przodu jest wiele nowoczesnych, przydatnych przedmiotów. Zdecydować się na nie czy może ulec zwyczajnym dodatkom? Na różnych stronach internetowych możemy poszukać wiele rad dotyczących przedmiotów, drobiazgów czy dodatków dla noworodka. Czy w wyprawce powinny się pojawić pieluszki tetrowe czy jednorazowe?

Dziecko w pieluszce

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy uważają, że te drugie to wydawanie pieniędzy w błoto, gdyż szybko się zużywają i nie można ich użyć wielokrotnie. Jednakże na pewno mają wiele różnych ulepszeń, dzięki czemu pociecha może czuć się wygodnie. Skoncentrujmy się teraz jednak na pieluszkach tetrowych. Do czego możemy je wykorzystywać? Pieluszki te możemy wykorzystać podczas karmienia noworodka. Ubieramy ją na ramię, gdy bierzemy noworodka do odbicia. Mamy wówczas ochronę przed możliwym zwymiotowaniem dziecka i jednocześnie dziecko nie dotyka bezpośrednio naszego stroju co jest bardziej higieniczne.

Jest bardzo miękka dla noworodka, służy więc do wycierania bobasa, gdy nadmiernie się ślini lub splami się podczas jedzenia. Dobrze sprawdza się też jako ochrona przed słońcem. Przepuszcza powietrze, więc nie musimy się zamartwiać, że maluszek się spoci. Dawniej pieluszki te używane były jak dzisiejsze pampersy tylko do ponownego użytku, wystarczyło tylko wyczyścić. Oprócz pieluszek tetrowych w wyprawce dla dziecka powinny się znaleźć otulacze,które można kupić w tym sklepie internetowym. Służą najczęściej do opatulaniem przed snem. Dzięki nim dziecko szybciej i spokojniej zaśnie. Służą też podczas przewijania jako dywanik, na których możemy ułożyć bobasy. Podobnie jak pieluszki chronią przed promieniami słonecznymi i wiatrem podczas spaceru.

W pochmurne dni służą jako kocyk. Otulacze świetnie sprawdzają się też na wycieczce. Dla ruchliwych maluszków służą jako kokon, a dla starszych będzie to kocyk (zobacz także: kocyk personalizowany) podróżny. W odróżnieniu do tradycyjnych kocyków, nie zajmują one dużo miejsca, dlatego są nietrudne w transportowaniu i zmieści się w każdej walizce. W razie, gdy matka nie czuję się komfortowo karmić piersią w miejscu ogólnodostępnym . Otulacz jest na tyle duży, by mama mogła się otulić razem z bobasem i czuć się swobodnie podczas karmienia. Jak widzimy, na rynek wchodzi wiele nowości, które można wybrać w tworzeniu wyprawki na bobasa. Pamiętajmy, że powszechnie nie oznacza gorsze. Posłuchajmy naszych mam skoro mają praktykę w tym temacie. Kupując coś, co ma więcej korzyści, można zaoszczędzić i być zadowolonym z wyboru.
Posted in Bez kategorii.