Sposoby na stres

W dzisiejszych bardzo stresujących czasach należy poznać sposoby na szybki relaks. Poniżej niektóre nasze sugestie, sposoby aby odzyskać równowagę po ciężkim dniu.
Prostą metodą na wypoczynek może być zwykły spacerek.

płyn

Autor: Austin Kirk
Źródło: http://www.flickr.com
przekrój - zdrowie

Autor: Maciej Lewandowski
Źródło: http://www.flickr.com
Wyrusz na samotny spacer, na łono przyrody, daleko od cywilizacji. Przechadzaj się na bosaka po trawie, słuchając wyłącznie śpiewu ptaszków jak też czerpiąc zadowolenie z padających na Ciebie promieni słońca.

Czytasz właśnie bardzo absorbujący tekst, więc zapewne zaabsorbuje Cię także ten udostępniony poniżej (https://moveforlife.pl/kontakt/) materiał – on również jest wart przeczytania.

Odsuń od siebie smutki dnia codziennego. Na czas przechadzki zostają one hen – w domu. Teraz masz najzwyczajniej czas jedynie dla siebie. Jeżeli aura nie pozwala na spacerek, pozostań w domu. Puść na pececie relaksacyjną muzykę, nalej ciepłej wody do wanny, dołóż pachnący płyn – taka kąpiel wieczorową porą z pewnością wspaniale Cię zrelaksuje i zapewni długi sen.

węglowodany

Autor: hj_west
Źródło: http://www.flickr.com

Medytacja to inny przyjemny sposób na wypoczynek a także pozbycie się napięcia. Jest dostępna praktycznie na każdym kursie jogi, która to także sama w sobie może być znakomitym pomysłem na zredukowanie poziomu napięcia. Możemy jednak medytować również we własnym domu. Jak to zrobić? Dokładne informacje odnajdziesz w bogatych zasobach netu na tematycznych stronach. Następną opcją, która zarezerwowana jest dla bardziej dynamicznych osób (choć nie wyłącznie) jest bez wątpienia sport. Nie musisz zaraz go praktykować wyczynowo, aż do utraty oddechu. Już delikatny wysiłek fizyczny spowoduje wydzielanie się tzw. endorfin, to znaczy „hormonu szczęścia”, jaki wspaniale wyrównuje poziom tzw. hormonów stresu.

Spożytkuj zatem piękną aurę, wsiądź na bicykl, załóż rolki , czy też najzwyczajniej potańcz bądź pobiegaj. Zobaczysz, od razu poczujesz rozluźnienie.