W jaki sposób zachować formę – przeczytaj nasze interesujące podpowiedzi

Anti-aging to zjawisko kultury popularnej, poszukujące środków do zwalniania i odwracania procesów starzenia się. Ponieważ długie, pełne zadowolenia życie to odwieczne marzenie każdego z nas. Od zamierzchłych czasów słyszeliśmy o nim w bajkach i legendach, których bohaterowie prowadzili poszukiwania źródła wody, gwarantującej wieczną młodość i zdrowie.

tabletki

Autor: Petras Gagilas
Źródło: http://www.flickr.com

Dożyliśmy chwili, w której postęp nauki i techniki, w szczególności neurotechnologii i biotechnologii w dużym stopniu nas przybliżył do spełnienia tego pragnienia. Okazuje się, iż dzisiejsza medycyna ma na to receptę, która ma spowodować, że upływ czasu ostrożniej obejdzie się z naszym ciałem. Zapewne kluczową rolę odgrywa odpowiednia dieta. Jednym z powodów wpływających na starzenie się jest oksydacja. I tu z pomocą przychodzą suplementy diety. Mamy pełną gamę wszelakich preparatów wymiatających wolne rodniki. Po trzecie, należyte wysycenie naszego dnia zdrowym ruchem i prozdrowotną gimnastyką.

Jeżeli chcesz poznać coś rzeczywiście niezwykłego? Nie ma najmniejszego kłopotu – spójrz na to (https://www.optykzuchowscy.pl/) a satysfakcja będzie gwarantowane.

Jednak w porównaniu z tym, co ma się zdarzyć w już nie tak odległej przyszłości, to zaledwie skromny początek.

Ray Kurzweil, naukowiec, wynalazca, informatyk, uważa iż za około 20 lat wspierana informatyką medycyna dokona tak gigantycznego postępu, iż zasadniczo będzie możliwa naprawa każdego psującego się ludzkiego organizmu. Z tej przyczyny twierdzi, iż kluczowe jest, by w „zdrowym ciele” przeżyć najbliższe 20 lat. Być może nieśmiertelność czeka tuż za rogiem?

Co więc zrobić by przetrwać najbliższe dwadzieścia lat? Jak się możemy domyślać, priorytetem jest należycie dobrana suplementacja, czyli podawanie organizmowi składników (witamin i innych substancji egzogennych), których może brakować codziennym menu. A przyczyn tego stanu jest sporo : po pierwsze dlatego, że z wiekiem maleje zdolność organizmu do przyswajania wielu kluczowych substancji z pożywienia. Po drugie, bo we współczesnej żywności owych substancji jest…coraz mniej. Zaintrygowany? Zobacz cynk organiczny i dowiedz się więcej.

W teorię naukowca możemy wierzyć czy też nie. A czy sprawdzą się jego słowa? Nie pozostaje nam nic innego, jak prowadzić zdrowy tryb życia, pamiętać o jego spostrzeżeniach i …przekonać się o ich słuszności już za niedługi czas.