Weekendowy spływ kajakiem

Jeszcze tylko poniedziałek, jeszcze tylko wtorek, jeszcze tylko środa i tak każdego tygodnia trwa wielkie odliczanie do weekendu. A kiedy nadchodzi długo wyczekiwany piątek, można snuć plany, jak spędzić te sobotę i niedzielę wolne od stresu, pracy i codziennych obowiązków. Wiosną jest wiele możliwości by spędzić weekend aktywnie, najlepiej na łonie natury z najbliższymi. I wcale nie trzeba wybierać się gdzieś daleko, aby ten czas atrakcyjnie spędzić. Korzystną ofertą może być spływ kajakowy.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną

Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

W Polsce jest dostępnych wiele ciekawych tras. Jednak jeśli nie mamy czasu na większą eskapadę lub nie mamy doświadczenia w wiosłowaniu, można wybrać się na spływ kajakowy wzdłuż rzeki Pilica. Pilica to rzeka położona w południowej i centralnej Polsce. Jest to najdłuższy lewy dopływ Wisły. Długość rzeki wynosi 319 km. Bieg turystyczno rekreacyjna.

Wystarczą dwa zestawione ze sobą luźno słowa: kajaki Pilica, by dać się porwać różnym atrakcjom, które można spotkać aż na trzech ciekawych ścieżkach wodnych różnej długości:- Budy Michałowskie- Warka- trasa 16 km- Białobrzegi- Warka- dystans 28 km- Przybyszew- Warka- długość 37 km

Autor: Ezra Casteel

Można skorzystać którąś z proponowanych tras, a wycieczkę dodatkowo urozmaicić piknikiem nad brzegiem rzeki i rozbić namioty. Można rozpalić ognisko i spędzić przyjemny letni wieczór, podziwiając wyjątkowo piękną zieleń i widoki w tamtych okolicach. wyszukując w internetowej wyszukiwarce „kajaki Warka” lub „pilica spływ” można znaleźć szereg ofert firm, które organizując spływy, urozmaicają je ogniskami, zrywaniem jabłek. co istotne każda firma oprócz wypożyczenia kajaków i kapoków, zapewnia także transport (firma przewozowa Wrocław) na miejsce wpłynięcia kajaku na rzekę. Ceny są również przystępne. Przykładowo wynajem sprzętu na cały dzień wynosi 150 zł. Można również dowiedzieć się co warto zobaczyć na podczas wycieczki. A jest co, ponieważ na wspomnianym już szlaku turystycznym można się zatrzymać się przy brzegu i zwiedzić niepowtarzalne zabytki architektoniczne. sprzęt wypożycza się w Warce, a potem już hej przygodo.

Spływ kajakowy to nie tylko sposób na intensywny wypoczynek, ale również idealny sposób na spędzenie choć tych dwóch dni wolnego i mnóstwo przygód, które będzie można rozmawiać wieczorem.