Z jakich powodów większość dziewczynek lubi się bawić lalkami, najpopularniejsze lalki w sklepach

Lalki od wielu lat są jedną z głównych zabawek dużej części dziewczynek. I tak jest po dziś dzień, wystarczy wejść do pierwszego napotkanego sklepu sprzedającego zabawki i przeglądnąć półki przeznaczone dla dziewczynek. Zresztą w naszej kulturze panuje powszechne przekonanie, że chłopcom przypisuje się auta oraz broń, a dziewczynkom zdecydowanie lalki.

zabawki

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze lalki robiono z materiałów i drewna, niektóre z nich były prawdziwymi arcydziełami rękodzielniczymi, jakie po dziś dzień można spotkać w niejednym muzeum. Wynalezienie plastików dało wytwórcom zupełnie nowe możliwości, obecnie lalki są wykonane z wysokiej jakości gumy i plastików. I tak naprawdę wyglądają też zupełnie inaczej niż te sprzed laty. Obecne lalki są nowoczesne, ładnie uczesane i ubrane, posiadają również mnóstwo dodatków, i niekoniecznie będą to klasyczne wózki. W zestawy lalek wchodzą kompletnie wyposażone domki, auta, zestawy kosmetyczne, a w części kolekcji pojawiają się także towarzysze życia.

Jedną z najbardziej popularnych i pożądanych lalek jest lalka barbie ( na stronie ceneo.pl). Została ona po raz pierwszy wyprodukowana w połowie ubiegłego wieku i przez te kilka dekad stała się najpopularniejszą chyba lalką na całym świecie. Śniły o jej posiadaniu i cały czas śnią tysiące mniejszych i większych dziewczynek na całym świecie, w sprzedaży występuje ona w wielu odsłonach i z wieloma różnymi dodatkami, takimi jak na przykład barbie gry.

Jeśli ta publikacja dała Ci do myślenia, to zerknij na informacje (https://cpsens.pl/), które podnosi podobną kwestię. Tamten wpis niewątpliwie także Cię zaciekawi, zatem kliknij tutaj.

dziewczęce zabawy

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci pozostałych lalek próbują chociaż odrobinę urwać z tego ogromnego lalkowego interesu, i częściowo im się to udaje. Jako przykład może tu służyć lalka arielka, która ma ogromne wsparcie największego producenta bajek w historii, to znaczy Disneya. Lalki przedstawiające dziewczynki posiadające rybie ogony dobrze się sprzedają, lecz póki co do tego, co uzyskała barbie im jeszcze daleko. Analogicznie sprawa wygląda w przypadku lalek wzorowanych na podstawie filmowych bohaterek. Na przykład lalki monster high (zobacz szczegóły), przedstawiające bohaterki z tej właśnie kreskówki są do kupienia w wielu sklepach, lecz także różnie sytuacja wygląda z ich popularnością.