Zaczynasz uprawiać ruch? Nie zapominaj o zadbaniu o zapotrzebowania twojego układu mięśniowego!

Ktokolwiek, kto uprawia jakiś sport – niezależnie od tego, czy zawodowo, czy tylko hobbystycznie – ma świadomość, jak istotne jest dbanie o ogólną kondycję organizmu.

Dostarczenie mu należytych porcji substancji odżywczych musi stać na pierwszym miejscu w klasyfikacji wymagań. Osiągnięcie tego za pomocą zwykłych posiłków częstokroć jest nader kłopotliwe. Co wówczas?
W takiej sytuacji można sięgnąć po różnego rodzaju odżywki. Obejmują one w swoim składzie głównie białko, które ma wesprzeć w odbudowie i regeneracji tkanki mięśniowej po wysiłku. Takową odżywką jest na przykład robiony przez markę Biotech Iso Whey Zero – mieści aż do 97% izolatu białka (czytaj pełen raport). Stosowanie takich odżywek łączy się powszechnie wyłącznie z kulturystami i z wielkimi panami z siłowni. Są one wszelako użyteczne także w wielu innych dziedzinach sportu. Ważne, aby odżywka i jej dawkowanie były poprawnie dobrane do potrzeb określonego organizmu. Poprawniej nie robić tego osobiście, a raczej zdać się na wsparcie profesjonalisty – dietetyka lub instruktora.
Oprócz zapewnienia ciału należytej dawki protein wskazane jest także pomyśleć o napojach izotonicznych. W przeciwieństwie do pospolitej wody niegazowanej pozwalają one uzupełnić straty mikroskładników, zwłaszcza wapnia, potasu i magnezu, a także cukrów. Każdy wysiłek wiąże się z utratą tych elementów.

Pomocny wówczas będzie np. isostar koncentrat, z jakiego po dolaniu wody powstanie stosowna ilość napoju izotonicznego (tego typu wyjście jest bardziej oszczędne niż kupowanie gotowych napojów butelkowanych). Spożywa się go powoli przez cały czas trwania wysiłku, a także po jego zakończeniu, tak ażeby równomiernie rozłożyć podaż składników odżywczych.