Zajęcia teatralne dla dzieci Warszawa, grupy plastyczne czy inne zajęcia związane ze sztuką – czyli warto żyć nie tylko rzeczywistością wirtualną

O kluczowej roli internetu pisze się obecnie wiele, podkreślając zarówno jego wady, jak i zalety. Świat wirtualny bardzo dominuje w rozlicznych sferach naszego życia. Nie zmienia to jednakże faktu, że nie ma możliwości, by zastąpił każdą z nich. Pesymiści uważają, że nowoczesna kultura marnieje i kręci się wyłącznie wokół wirtualnego świata, który przenika przeróżne sfery naszej codzienności. Jest to chyba jednak zbytnio wygórowane nastawienie, ponieważ właśnie między innymi dzięki internetowi dostęp do szeroko rozumianej kultury może mieć każdy.

Spektakle dla dzieci - Epektakle-Eventy.pl

Autor: Steven Pisano
Źródło: http://www.flickr.com
Internet jednak nie zastąpi samej kultury i obszarów życia z nią związanych. Przykład: zajęcia teatralne dla dzieci Warszawa. Tego typu zajęć nie prowadzi się na ogół zdalnie – a na pewno nie w takiej formie jak powinny się odbywać. Prawdziwa sztuka wymaga kontaktu, obecności, a nawet bliskości w relacjach artysta-odbiorca. Dzieci, dzięki zajęciom teatralnym, które prowadzi się chociażby w domach kultury lub w prywatnych placówkach, wiele zyskują – takie zajęcia rozwijają je zupełnie inaczej niż wielogodzinne przesiadywanie w internecie na graniu w gry (automaty do gry) komputerowe, czy oglądaniu filmów. Tak samo internet nie zastąpi dobrej książki, chociaż jak najbardziej zwiększa do niej dostęp. Istnieje zresztą wiele innych obszarów nie do zastąpienia przez świat wirtualny.

W obecnym świecie, gdy stale gonimy i nie mamy za wiele czasu na nic oprócz pracy, rodziny, czy nauki, trudno znaleźć w trakcie dnia chwile na sztukę i kulturę, na zajęcia, poprzez które moglibyśmy wpłynąć na swoją wrażliwość, czy pogłębić sferę duchową.

A to właśnie zapewniają zajęcia teatralne, koła literackie, czy inne spotkania kulturowe. Szczególnie polecamy te – eventy. Obecnie skupiamy się zwykle na materialnych aspektach, które mają sprawić, że nasze życie będzie prostsze i przyjemniejsze. Ale prawdą jest, że bez kultury i sztuki ma jak żyć. Człowiekowi zawsze by czegoś brakowało, zawsze czułby niedosyt, gdyby musiał się skoncentrować jedynie na kwestiach materialnych. Warto rozwijać sferę duchową i nie żyć wyłącznie w świecie wirtualnym, bo tylko wówczas możemy żyć prawdziwie.