Chroniczne bóle pleców lub stawów są po prostu znakiem, że powinniśmy zapisać się na wizytę do fizjoterapeuty

Niejedna osoba, która czuje chroniczny ból w swym ciele, musi iść do specjalisty, aby on mógł temu zaradzić.
Osoby, które przeżyły wypadek czy uległy jakiejkolwiek kontuzji, pewnie czują bóle mięśni albo różnych innych elementów w ciele.

Gabinet, zestaw mebli biurowych

Autor: Atelier Nocca Design
Źródło: Atelier Nocca Design

Może być tego masa — kręgosłup, kończyny, kolana, barki, stawy lub więzadła. Każdy ból, jeśli przeradza się w permanentną postać, zaczyna być nie do zniesienia. Trzeba wtedy szukać pomocy. Zwykle pierwsze kroki prowadzą nas do ortopedy. Lekarz zrobi nam rentgen oraz USG i najczęściej odsyła na rehabilitację. Powinniśmy podejść do sprawy profesjonalnie, gdyż wyłącznie regularna rehabilitacja (gabinet rehabilitacji warszawa) może przynieść nam ulgę i rozwiązać problem. Rehabilitant, do którego zostaniemy skierowani, powie, czy na początku trzeba zacząć od masażu, a następnie przejść do ćwiczeń czy może w inny sposób trzeba rozwiązać problem. Zaufajmy profesjonaliście. Jeżeli powie nam, że powinniśmy ćwiczyć każdego dnia, to tak należy robić. Nie ma sensu oszukiwać, ponieważ tylko sobie zaszkodzimy. Niestety na rehabilitację z NFZ oczekuje się w Polsce bardzo długo. Jeśli zaś problem jest naglący, to trzeba udać się do prywatnej kliniki, gdzie zatroszczą się o nas natychmiast. Rzecz jasna, będziemy musieli za to zapłacić, ale zdrowie jest przecież najważniejsze.

Po cyklu zabiegów oraz dużej ilości ćwiczeń na pewno wrócimy do dawnej formy. Trzeba jedynie być cierpliwym oraz mieć nadzieję, że ból minie, a my powrócimy do pełnej sprawności.