Ćwiczenia są istotne dla wszystkich niezależnie od wieku — zwłaszcza jeżeli mamy siedzący tryb życia

Każdy doktor czy fizjoterapeuta stwierdzi bez ogródek, że powinniśmy się ruszać, aby za kilka lat nie odczuwać bólu kręgosłupa czy szyi.
Częste ćwiczenia są niezwykle istotne dla każdego z nas.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba chyba nikomu powtarzać, że siedzący tryb życia nie jest najlepszą opcją dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli jednak siedzimy ciągle przy komputerze, to powinniśmy po pracy udać się na jakiś trening. Nie musi być to nic wyszukanego. Możemy iść ze znajomymi z pracy na squasha albo samemu na pływalnię. Wszystko zależeć będzie od tego, co zapewnia nam radość. To musi być nasza najważniejsza wskazówka, jeżeli chcemy zacząć się ruszać. Nie ma sensu zmuszanie się do czegokolwiek. Jeżeli będziemy trenować pod przymusem, to i tak w końcu to olejemy, gdyż będziemy szukać wyłącznie wymówek. Zatem zabierzmy się za to, co daje nam satysfakcję, ale co też aktywuje nasze ciało.

Nie ociągaj się! Jeśli zaintrygowały Cię umieszczone tu notatki, to czytaj dalej, który przygotowaliśmy dla Ciebie w poniższym linku. W nim znajdziesz dużo informacji.

Nie zapominajmy tylko o tym, aby nie przeciążyć się na początku. Lepiej będzie zaczynać od małych rzeczy i powoli zwiększać ilość kilometrów lub obciążenia na siłowni. Kluczowe wydaje się być to, byśmy trenowali często. Kilka razy w tygodniu to minimum. Możemy na przykład iść na zajęcia w fitness clubie. Jeśli czujemy, że będzie nam raźniej w grupie albo potrzebujemy zachęty i trenera, to nie wstydźmy się tego.

Trening, który umorduje nas w zdrowy sposób, poprawi naszą kondycję i uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy dzięki temu uśmiechnięci, a nasz organizm będzie nam wdzięczny — zwłaszcza kręgosłup.