Diametralnie nowe oblicze optyki

Nauka nieustannie idzie do przodu. Pojawiają się nowe leki na schorzenia, które całkiem do niedawna były nieuleczalne. Kosmetyka estetyczna rozwija się w zawrotnym tempie – zabiegi dokonywane przez utalentowanych kosmetologów zastąpiły skomplikowane operacje. Także na rynku optyki cały czas coś się zmienia. Odkrywane są zupełnie nowe możliwości polepszenia naszego wzroku, a co za tym idzie, również komfortu życia.

optyk

Autor: John Jacobi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, wybierając się do specjalisty, możliwe były dwie diagnozy – krótko- lub dalekowzroczność, zresztą każdy był w stanie samodzielnie stwierdzić czy widzi prawidłowo bliże czy dale. Obecnie, u znacznie większego odsetka ludzi, diagnozowany jest astygmatyzm. Jest to schorzenie ściśle powiązane ze standardowymi wadami, dodatkowo zakłócające widzenie, z powodu zmiany kształtu naszej rogówki.

Chociaż, możemy mieć go w dużego w znacznym wymiarze, przy jednoczesnym niewystąpieniu innej wady. Coraz popularniejsza staje się laserowa korekcja astygmatyzmu. Jest ona niezwykle skuteczna i poważana, gdyż osoby z tym schorzeniem mają o wiele pokaźniejsze problemy z doborem soczewek kontaktowych. Dzieje się tak dlatego, że przy doborze odpowiednich szkieł, potrzebna jest trafność trzech parametrów a nie wyłącznie jednego. A nie każdy lubi przecież okulary.

Zabieg laserowy na oczy nie jest nową alternatywą na rodzimym rynku, już kilkanaście lat temu był powszechny. Lecz za sprawą coraz to nowszym technologiom, powstają bardziej specjalistyczne lasery, które w szybszy i prostszy sposób usuwają wady oczu (Optegra). jest to alternatywa o wiele bezpieczniejsza niż w latach dziewięćdziesiątych, ryzyko komplikacji jest bardzo niewielkie. Pomimo tego, nadal, kiedy lekarz ginekolog endokrynolog legionowo postanawia potraktować nim chorego, odbywa się to w dwóch etapach, pierw pierwsze oko później drugie – to wszystko aby zniwelować ewentualne niebezpieczeństwo zwiększenia zamiast pomniejszenia schorzenia wzroku.

Laserowa korekcja astygmatyzmu jest niestety procedurą bardziej skomplikowaną i przez to tez kosztowniejszą. Z uwagi na stopień różnorodności wady, potrzebuje ona lepszego specjalisty i więcej sprawności. Lecz raz na jakiś czas dostępna jest na rynku oferta darmowych zabiegów dla osób z tą wadą.Optyka i okulistyka to obszary nauki niezwykle ważne dla ludzi, gdyż zmysł wzroku jest kluczowy dla dobrego funkcjonowania. Zabieg laserowy na oczy jest dobrym rozwiązaniem dla osób ze sporą wadą wzroku, którzy na zawsze pragną pozbyć się swojej przypadłości.