Dla dziecka można zrobić wszystko. Nasze dzieci to nasz najbardziej cenny skarb

Każdy, kto ma dzieci o tym wie: jego dziecko jest najważniejsze na całym świecie. Każdy rodzic chce dla niego jak najlepiej, jak tylko potrafi. Chce się nim opiekować, troszczyć się o nie, dawać mu dowody miłości, dawać podarunki. Czasem to nie jest łatwe, bo życie wymaga poświęceń też na innych frontach, przede wszystkim zawodowych, ale każdysię stara najlepiej jak umie.

dziewczynka na rowerku

Autor: Norbert Reimer
Źródło: http://www.flickr.com
Nie będzie znaczącym odkryciem uznanie, że dla dziecka można zrobić wszystko. Czy to biologia czy kultura tak nas ukształtowała, ale możemy zginąć dla naszych dzieci. To wielce szlachetne i to wydaje się tożsame w najwyższym stopniu z tym, co można nazwać niezwykłością życia. Wiele gatunków zwierząt też staje w obronie swoich małych do upadłego, więc nie jesteśmy tu odosobnieni. Człowiek umie też nawet oddać życie za kogoś innego, choć to czyn, na który pozwolą sobie nieliczni. Rodzic zrobi także wszystko, aby wykarmić swoje dziecko (pomocne: w momencie ciąży i karmienia piersią).

uśmiechnięty chłopiec

Autor: Volkan_83
Źródło: http://www.flickr.com

Jest zależny od naszych psychologicznych przekonań, ale także od tego, jak będzie wyglądała nasza reakcja w określonej sytuacji. Nie raz zdarzały się takie sytuacje, iż ktoś bardzo bojący skakał do wody, żeby wyciągnąć tonącego, a jeszcze inny, na co dzień, bardzo odważny, w tym momencie stał jak wryty. Ciężko przewidzieć, jak my byśmy się zachowali.

Przedstawiana w tym miejscu problematyka jest dla Ciebie godna uwagi? Jeśli tak, to wejdź do serwisu mikołajki pokoje, który proponuje podobne tematy.

Być może rozsądek podpowiada nam, że oczywiście byśmy pomogli, ale jednocześnie jakaś wewnętrzna siła powstrzymałaby nas przed tym. Niestety nie wiemy o tym, jednakże jedno jest pewne, że jeśli idzie o życie naszej pociechy, czy choćby najbliższych osób, naszej rodziny, to długo byśmy się nie zastanawiali. To jest nasza natura i z tej części powinniśmy być zadowoleni.Zerknij co jest odpowiednie dla dzieci: akcesoria do karmienia dzieci.

Nic bowiem tak nie zachwyca jak szlachetność, jak to, że możemy oddać nasze życie za osobę, która kochamy. Gdybyśmytego nie potrafili, to nie moglibyśmy się wczuć w położenie drugiej osoby, nie bylibyśmy tak empatyczni. To, że czujemy, jak dana osoba może cierpieć lub źle się czuć, mówi o naszych najlepszych intencjach, które pomagają w kryzysie. Jeśli byleś w takiej sytuacji wiesz, o czym mówimy. Jeśli nie reagowałeś, nie myśl o tym. Nie chodzi tu o bohaterstwo, ani inne frazesy. Po prostu tak wyszło.