Dla dziecka można zrobić wszystko. Nasze dzieci to nasz najbardziej cenny skarb

Każdy rodzic to wie: jego dziecko jest najistotniejsze na świecie. Każdy rodzic pragnie dla niego najlepiej, jak tylko potrafi. Chce się opiekować nim, troszczyć się o nie, dawać mu dowody miłości, wręczać prezenty. Czasem nie jest to łatwe, bo życie wymaga poświęceń również na innych frontach, szczególnie zawodowych, ale każdy stara się najlepiej jak potrafi.
Continue reading

Jak dbamy o nasze zdrowie. Co trzeba uczynić , by lepiej się czuć.

Gdzie człowiek nie pójdzie tam z każdej strony atakowany będzie różnymi banerami, afiszami o tematyce zdrowego żywienia. Nie będzie także dla nikogo zaskoczeniem, przeprowadzanie działań o zdrowym żywieniu. Jest to zjawisko obejmujące całą kulę ziemską. I jak pokazują analizy do danych działań bardzo często przyłączają się ludzie. Skąd nagle takie zamiłowanie?
Continue reading

Trudne momenty? Warto zaufać psychologowi, który jako bezstronna i obiektywna osoba, pomoże nam zobaczyć nasze życie z nowej perspektywy

Kłopoty i zmartwienia przytrafiają się każdemu. Niemniej różni ludzie, różnie sobie z nimi radzą. Co więcej – jedna i ta sama rzecz może być odmiennie odbierana i interpretowana: jedni będą odbierać ją z entuzjazmem, inni będą tłumić w sobie porażkę i męczyć się ze swoją sytuacją. Rzecz jasna to, czy jesteśmy narażeni na depresyjne myśli zależy od rozmaitych czynników.
Continue reading

Rola zdrowia człowieka w codziennym funkcjonowaniu. Jak zadbać o odpowiednią kondycję fizyczną, jak też psychiczną?

Na pewno faktem jest to, że stan naszego zdrowia ma najważniejszy wpływ na wszystkie pozostałe aspekty naszego życia. Niestety, ale jeśli dana osoba musi radzić sobie z poważną chorobą, to ma ona także duże problemy z pełnym, radosnym korzystaniem z życia. Nasze możliwości są wówczas zawężone, jako że nie możemy w pełni realizować swoich życiowych celów. W skrajnych przypadkach niemożliwe jest nawet realizowanie podstawowych czynności, jak np. mycie zębów czy poruszanie się.
Continue reading