Jak dbamy o nasze zdrowie. Co trzeba uczynić , by lepiej się czuć.

Gdzie się człowiek nie oglądnie tam z każdej strony atakowany będzie różnymi banerami, plakatami na temat zdrowego żywienia. Nie będzie również dla nikogo nowością, prowadzenie akcji o zdrowym żywieniu. To zjawisko obejmujące całą kulę ziemską. I jak wynika z badań do danych działań coraz częściej przyłączają się ludzie. Skąd nagle takie zainteresowanie?
Continue reading

Trudne momenty? Warto zaufać psychologowi, który jako bezstronna i obiektywna osoba, pomoże nam zobaczyć nasze życie z nowej perspektywy

Kłopoty i zmartwienia przydarzają się każdemu. Niemniej różni ludzie, inaczej sobie z nimi radzą. Co więcej – jedna i ta sama rzecz może być różnie odbierana i interpretowana: jedni będą reagować na nią z entuzjazmem, inni będą tłumić w sobie porażkę i narzekać na swoją sytuację. Rzecz jasna to, czy jesteśmy narażeni na depresyjne myśli zależy od rozmaitych czynników.
Continue reading

Dla dziecka można zrobić wszystko. Nasze dzieci to nasz najbardziej cenny skarb

Każdy rodzic to wie: jego dziecko jest najistotniejsze na świecie. Każdy rodzic pragnie dla niego najlepiej, jak tylko potrafi. Chce się opiekować nim, troszczyć się o nie, dawać mu dowody miłości, wręczać prezenty. Czasem nie jest to łatwe, bo życie wymaga poświęceń również na innych frontach, szczególnie zawodowych, ale każdy stara się najlepiej jak potrafi.
Continue reading

Rola zdrowia człowieka w codziennym funkcjonowaniu. Jak zadbać o odpowiednią kondycję fizyczną, jak też psychiczną?

Na pewno faktem jest to, że stan naszego zdrowia ma najważniejszy wpływ na wszystkie pozostałe aspekty naszego życia. Niestety, ale jeśli dana osoba musi radzić sobie z poważną chorobą, to ma ona także duże problemy z pełnym, radosnym korzystaniem z życia. Nasze możliwości są wówczas zawężone, jako że nie możemy w pełni realizować swoich życiowych celów. W skrajnych przypadkach niemożliwe jest nawet realizowanie podstawowych czynności, jak np. mycie zębów czy poruszanie się.
Continue reading