Dlaczego najlepiej pić herbatę? Na co pomaga, jakiego rodzaju ma właściwości? Jakie mamy rodzaje herbat?

Herbata jest jednym z ulubionych napojów Polaków. Jeśli tylko nie posłodzimy jej tonami cukru, to ma rewelacyjne właściwości, więc cudownie może wpływać na nasze samopoczucie.
Polifenole zawarte w herbacie to doskonałe przeciwutleniacze, gdyż zapobiegają rozwojowi niektórych nowotworów oraz chorób układu krążenia.

herbata w filiżance

Autor: Frank Haferkorn
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najbardziej korzystnych źródeł tych związków jest biała herbata. Naukowcy są pewni, że biała herbata właściwości oferuje wspaniałe właściwości, picie więc tego rodzaju herbaty zapobiega wiotczeniu włókien elastylowych i kolagenowych, co powoduje, że spowolnieniu ulega proces tworzenia się zmarszczek. Dużo pomocnych informacji o tym rodzaju herbaty – więcej białych herbat. Identycznie korzystna jest zielona herbata, która jest pełna antyoksydantów. Jest bardzo pomocna na oczy, które są często uszkadzane z powodu stresu oksydacyjnego. Różnorodne badania potwierdziły, że picie herbaty wpływa najbardziej dobrze na tkanki oka, zwłaszcza zaś na siatkówkę. Jednakże to nie tylko zielona i biała herbata mają najlepszy wpływ na zdrowie. Zwolennicy czarnej herbaty także cieszyć się mogą z jej najlepszego działania. Picie herbaty czarnej obniża ciśnienie krwi, dodatkowo minimalizuje stężenie hormonów stresu w organizmie.

Szukasz podobnych informacji na opisywany w tym miejscu temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej pudełka z nadrukiem a zobaczysz, że to było bardzo łatwe.

Różnorakie badania to potwierdzają. Co ciekawe, wbrew powszechnej wiedzy, herbata zawiera znaczne ilości kofeiny, chociaż takiego typu kofeina nazywana jest teiną, lecz chemicznie to ta sama substancja. Badania na pewno potwierdzą, iż połączenie kofeiny i innych związków, które znajdują się w herbacie (magiaorientu.com.pl/category/herbaty-kwitnace) będzie zapobiegać rozwojowi cukrzycy typu 2.

herbata czerwona

Źródło: pixabay.com

Herbata zielona jest bardzo korzystna dla serca. Jak jednak chcemy, żeby znajdujące się w niej związki rzeczywiście zadziałały, to najkorzystniej zaniżyć spożycie mleka i w zupełności zrezygnować z bawarki. Występująca w mleku kazeina może osłabić działanie dobroczynnych związków, które zawarte są w herbacie. Dosyć pomocna jest również herbata z nagietka (sprawdź inne propozycje herbat). Kilka niezbędnych informacji. Jest zwłaszcza pomocna, żeby zmniejszyć dolegliwości miesiączkowe. Nagietek działa rozkurczowo, tak więc łagodzi bóle menstruacyjne. Taką herbatę możemy pić trzy do czterech razy dziennie na parę dni przed pojawieniem się okresu. Jest jeszcze wiele pozostałych herbat, a każda z nich ma właściwości, jakie mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie, jednakże jak zastosujemy się do tych rad można być pewnym wspaniałych zdrowotnych efektów.