Jak dbać o uzębienie w dorosłym wieku?

Kluczem do zapewnienia sobie zdrowego oraz jasnego uśmiechu poprzez całe dorosłe życie jest troska o właściwą higienę jamy ustnej.
Nawet u dorosłych osób powstać mogą ubytki próchnicowe a także schorzenia dziąseł, które mogą być powodem poważnych kłopotów.

Ważne jest, aby poprzez całe dorosłe życie pomnieć o następujących działaniach: szczotkuj uzębienie dwa razy na dzień korzystając z fluorkowej pasty do ząbków celem usunięcia płytki nazębnej, tworzącej się na ząbkach lepkiej powłoki, która jest główną przyczyną tworzenia się próchnicy. Na co dzień używaj nitki Dentyst w celu wyeliminowania płytki nazębnej z przestrzeni pomiędzy zębami i powierzchni poniżej linii dziąseł, nim zmineralizuje a także przeistoczy się w kamień. Zaistniały nazębny kamień może być usunięty tylko w trakcie specjalistycznego zabiegu oczyszczania.

kursy

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com
Ograniczaj konsumowanie pokarmów dostatnich w cukier czy też skrobię, szczególnie lepkich zakąsek. Im nagminniej podjadasz pomiędzy posiłkami, tym ogromniejsze jest ryzyko atakowania szkliwa ząbków poprzez kwasy produkowane przez mikroorganizmy nazębnej płytki. Regularnie odwiedzaj stomatologa celem wykonania profesjonalnych zabiegów czyszczenia zębów i badań kontrolnych. O jakich szczególnych rzeczach dotyczących zdrowia jamy ustnej powinienem wiedzieć jako osoba dorosła?

Nawet kiedy regularnie czyścisz zęby szczotkując je i używając nici dentystycznej, w dorosłym wieku mogą pojawić się kwestie nabierające znaczenia w kontekście zdrowia zębów (scaling a piaskowanie) oraz dziąseł. Na szczęście, wizytacja u stomatologa może pomóc w pomyślnym rozwiązaniu większości takich kłopotów.