Jakim metodami można sobie radzić z nietrzymaniem moczu, przykładowe zalety laserów MonaLisa Touch.

Problemy z nietrzymaniem moczu ma wiele kobiet, szczególnie w starszym wieku dolegliwości takie mogą się znacznie nasilać. Niestety w wielu przypadkach kobiety zostają z tym same, bo z różnych przyczyn nawet ich lekarze nic o tym nie wiedzą. Jak można zauważyć po badaniach statystycznych nawet jedna czwarta kobiet na którymś etapie swego życia miała te problemy, tak więc widać że skala tych dolegliwości jest ogromna.

gabinet medycyny estetycznej

Autor: kaex0r
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym im kobiety są starsze, tym odsetek się zwiększa. Jeszcze do niedawna panowała opinia, że niedużo się da w tej kwestii zrobić, dlatego też kobiety zwyczajnie nic nikomu nie mówiły i samotnie z tym się zmagały. Lecz w ostatnim czasie pojawiła się nowatorska technika, nie tylko ogromnie dobrze działająca ale równocześnie nie dająca żadnych ubocznych efektów. W technice tej wykorzystywany jest nowoczesny laser laser frakcyjny wrocław monalisa touch, za pomocą jakiego obkurczane są ścianki narządów rodnych i równocześnie wzmacniane ujście cewki moczowej oraz mięśnie – . Po wykonaniu zabiegu w zdecydowanej większości przypadków kłopoty z moczem zostają pokonane. Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest zabiegiem praktycznie bezinwazyjnym i bardzo bezpiecznym. Nie wymaga żadnego znieczulenia ani hospitalizacji, i tak naprawdę od razu można po nim wrócić do normalnego funkcjonowania. Kobiety które chcą go wykonać powinny w pierwszej kolejności zrobić wywiad u ginekologa. Jest sporo przeciwwskazań wykluczających jego wykonanie, dlatego też wcześniejsze badanie jest niezbędne.

u lekarza

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli wszystko będzie w porządku, to można się będzie umawiać na przeprowadzenie zabiegu. Trwa on kilkanaście minut i absolutnie nic przy nim nie boli. Lekarz wpuszcza specjalną głowicę do dróg rodnych, a tam na wewnętrzne ścianki zaczyna działać światło lasera. W efekcie powoduje to powstanie zmian w śluzówce pochwy, jej skurczenie i wzmocnienie mięśni. Całkowite efekty zabiegu widoczne będą po kilku tygodniach i utrzymują się przez kolejne dwa lata. Nie ma żadnych problemów, żeby po upływie tego czasu powtórzyć zabieg i na kolejny okres czasu mieć rozwiązane problemy z nietrzymaniem moczu (czytaj więcej: leczenie nietrzymania moczu ginekologia estetyczna).