Każdy w dzieciństwie obawiał się dentysty. Opłaca się zawalczyć z tym strachem dla własnego spokoju

Każdego z nas męczą jakieś traumy z dzieciństwa. Wiele z nich nie mija jednak wraz z upływającym czasem, ale towarzyszy nam również w w dorosłości. Zdarza się, że nasze lęki nie mają żadnego logicznego wyjaśnienia, a ich powodem jest najczęściej powszechnie panujące przekonanie w danej kwestii. Czasem bywa też tak, że negatywny obraz konkretnego przedmiotu albo miejsca, który utkwił w naszej pamięci, ma wielki wpływ na nasz stosunek do tejże rzeczy.

sprzęt dentystyczny

Autor: isafmedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym potwierdzeniem tej teorii jest sposób traktowania stomatologów. Trudno zaprzeczyć temu, że pacjenci nie pałają szczególnym uczuciem do lekarzy tej specjalności|że lekarze tej specjalności nie cieszą się szczególnymi względami pacjentów. Gabinet stomatologiczny (Najlepszy gabinet dentystyczny we Wrocławiu) kojarzy nam się z salą tortur|przypomina nam salę tortur, a znajdujące się tam narzędzia jeszcze podkreślają to poczucie. Swój wkład w tworzenie niezbyt pomyślnego wizerunku dentystów mają także nasze wspomnienia z lat dziecięcych.

Przed dwudziestoma laty ich gabinety były nieodłączną częścią prawie wszystkich podstawówek. Uczniowie tych placówek mogli więc za darmo plombować chore zęby. W związku z tym, że szkolni stomatologowie nie posiadali zbyt dobrego sprzętu, wielu młodych pacjentów źle wspomina ówczesne leczenie próchnicy. Borowanie było bolesnym zabiegiem, a zakładane plomby dosyć często wylatywały, co wiązało się z koniecznością powtórzenia całej procedury. Kolejnym istotnym czynnikiem, który wpływa na sposób postrzegania stomatologów w społeczeństwie, jest niemal zupełne bagatelizowanie profilaktyki.

Zachęcamy Cię do przejrzenia nowego artykułu na ten temat – tam znajdziesz dodatkowe informacje. Zatem idź do serwisu mycie paneli fotowoltaicznych cena i ciesz się do woli.

W zdecydowanej większości przypadków do odwiedzenia dentysty skłania nas dopiero przejmujący ból.

W takich sytuacjach konieczne leczenie jest nie tylko nieprzyjemne, ale i drogie. Nic więc dziwnego w tym, że w świadomości ludzkiej istnieją klisze dentysty-sadysty i dentysty-zdziercy. Tymczasem wystarczy uczęszczać na regularne kontrole i natychmiast usuwać pierwsze ślady próchnicy, aby ustrzec się przed zbytecznymi wydatkami i skomplikowanymi zabiegami stomatologicznymi. Tym bardziej, że innowacyjna technologia w gabinetach dentystycznych pozwala na bezbolesne leczenie.