Im stajemy się coraz bardzie wiekowi, tym bardziej podatni na rożne choroby – jak się przed nimi obronić?

Na tym też polega życie, że niekiedy zdarza nam mierzyć się z rożnymi chorobami. Niektóre jednak choroby dopadają nas w różnych okresach życia. Właściwie to w każdym wieku możemy zapaść na jakąś chorobę, najgorsze jednak są wtedy, gdy mamy osłabiony organizm, tak jak to ma miejsce u osób starszych. Najczęściej za takie osoby uznaje się ludzi po 60-tce, ale już po pięćdziesiątce nie możemy byś spokojni. Może się nam przytrafić zwyrodnienie plamki żółtej. Co to takiego? Czemu występuje

?

Continue reading

Biały uśmiech, czyli wizyt u stomatologa nie wolno lekceważyć

Każdy z nas chciałby móc chwalić się pięknym, białym uśmiechem. Na nic jednak zdaje się precyzyjne czyszczenie i nitkowanie zębów i kupowanie drogiej pasty, jeżeli unikać będziemy wizyt u stomatologa. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że gabinet stomatologa musi lubić każdy, kto chce cieszyć się białymi, pięknymi zębami. Nawet osoby bardzo dbające o zęby mogą czasem borykać się z różnymi chorobami.
Continue reading

Czym w zasadzie mogą być prawa Murphyego?

Czy wiesz czym mogą być tzw prawa Murphy’ego? Więc mówią one między innymi o tym, że jeśli coś ma się zepsuć, to na pewno się zepsuje. Czy wydarzyło Tobie się tak? Oby nie wydarzyło się to w czasie siedzenia na krześle stomatologicznym.
Continue reading

Rehabilitacja stawu skokowego czyli jak najsprawniej wspomóc przy urazie tego mechanizmu kostno-stawowego.

Struktura jednostki od lat intryguje naukowców z różnych specjalizacji życia. Dzięki sporemu postępowi technologicznemu i medycznemu, które przyzwalają na coraz bardziej dokładnie poznanie ludzkiej budowy. Mimo to ciągle jest jeszcze sporo do odkrycia, ponieważ dużo układów w ludzkim organizmie działa w sposób bardzo skomplikowany.
Continue reading

Jakie sposoby leczenia bezpłodności trzeba w dniu dzisiejszym wziąć pod uwagę?

Posiadanie przez nas dzieci to naturalna kolej rzeczy w życiu dużej części. Po zdobyciu względnej stabilizacji możemy bowiem pozwolić sobie na zaspokojenie pragnień o zrealizowaniu się w roli ojca czy także matki. Należy jednak w tej sytuacji przyznać, że mimo naszych szczerych starań, na naszej drodze mogą przytrafić się nam określone trudności z zajściem w ciążę. Powody, dla jakich taki stan rzeczy ma miejsce są różne. Jako kluczową przyczynę lekarze wymieniają współcześnie nade wszystko niezdrowy sposób życia.
Continue reading

W jaki sposób wspaniale dbać o układ krwionośny

Układ krwionośny to dla każdej osoby kwestia niezbędna do życia i rozstrzygająca o jego stanie zdrowia. W dzisiejszych czasach rozmaite czynniki – na przykład stres, inne leki, mały ruch oraz różne wady genetyczne albo nabyte potrafią silnie wpłynąć na stan żył, tętnic oraz samej krwi.
Continue reading

Przyczyny pojawiania się różnych chorób i dolegliwości, czym będą się zajmować lekarze od proktologii i rehabilitacji.

W ciągu życia każdego z nas dotykają różnorodne dolegliwości i choroby. Wiele z nich będzie mógł bez problemów wyleczyć rodzinny lekarz, inne wymagały będą porady specjalisty albo nawet pobytu w szpitalu. Czasami schorzenia mogą powstać w wyniku jakiegoś nieszczęśliwego wypadku, kiedy indziej w wyniku zaniedbań, nieodpowiedniego odżywiania czy braku ruchu, a czasami ciężko jest nawet podać przyczynę, w wyniku której ktoś się rozchorował.
Continue reading

Każdy w dzieciństwie obawiał się dentysty. Opłaca się zawalczyć z tym strachem dla własnego spokoju

Każdego z nas męczą jakieś traumy z dzieciństwa. Wiele z nich nie przemija jednak wraz z wiekiem, ale towarzyszy nam również w późniejszych latach. Zdarza się, że nasze lęki nie mają żadnego logicznego uzasadnienia, a ich podłożem jest najczęściej ogólny pogląd na daną kwestię na dany temat. Czasem bywa też tak, że negatywny obraz konkretnego przedmiotu albo miejsca, który zapamiętaliśmy w młodości, ma wielki wpływ na nasze podejście do tejże rzeczy.
Continue reading

Stomatologia nowoczesna

Innowacyjne narzędzia i rozwiązania wkraczają w coraz to inne dziedziny codzienności. Bardzo często można je obserwować na przykład w medycynie. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii możliwe jest między innymi wykonanie operacji, które jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej były nie do przeprowadzenia. Tę nowoczesność można znaleźć w różnych naukach medycznych. Należy do nich między innymi stomatologia. Trzeba przyznać, że obecnie wizyta u dentysty jest zupełnie innym przeżyciem niż niegdyś.
Continue reading

Co zrobić, kiedy nie można mieć pociech?

Większość osób, które decydują się na zawarcie małżeństwa prędzej czy później decyduje się także na posiadanie dzieci. Nie zawsze jednak żona od razu zachodzi w ciążę. Coraz większa liczba osób walczy z problemami z niepłodnością. Co robić w sytuacji, gdy mimo podejmowanych prób pociecha na świecie się nie pojawia? Niepłodność może być problemem , który dotyczy zarówno partnerki, jak i mężczyzny.
Continue reading

Najważniejsze przyczyny tworzenia się próchnicy, jakim sposobem najtaniej i najlepiej i najtaniej dbać o stan swoich zębów

Jednym z największych problemów jakie dotyka współczesne społeczeństwo jest próchnica zębów, bardzo często występująca praktycznie u wszystkich. Mają ją zarówno małe dzieci, ale też młodzież i dorośli, i nie bez powodu jest ona zaliczana do najbardziej poważnych cywilizacyjnych chorób. Niewyleczone zęby nie tylko będą powodować stany zapalne i bóle, ale mają także spory wpływ na część narządów wewnętrznych.
Continue reading

Rehabilitacja jako sposób przywracania umiejętności

Rehabilitacja jest postępowaniem leczniczym, którego celem jest przywrócenie choremu utraconych zadań w toku schorzenia, a też uszkodzeń rozwojowych i wrodzonych. Rehabilitacja Szczecin zezwala w maksymalnym zakresie odzyskać umiejętność robienia zasadniczych, powszednich zajęć. Wczesne rozpoczęcie kuracji oddziałuje na formę leczenia i wiedzie do skrócenia okresu kuracji i usprawnienia jego skutków.
Continue reading

W jaki sposób można dbać o stan swojego uzębienia, znaczenie właściwej profilaktyki i szybkiego leczenia.

O tym, żeby systematycznie dbać o zęby słyszą wszystkie chyba dzieci, od maleńkiego wieku jest im wpajana konieczność regularnego i porządnego szorowania. Przyzwyczajenia tego typu mają ogromne znaczenie w w starszych latach, gdyż w dużym stopniu mogą ograniczyć kłopoty z próchnicą, ale oczywiście całkowicie jej nie wyeliminują. Na problemy z próchnicą wpływ mają także inne czynniki, takie jak niewłaściwa dieta czy naturalne skłonności, dlatego też poza samym myciem zębów koniecznym elementem dbania o nie muszą być regularne wizyty u stomatologa.
Continue reading