Biały uśmiech, czyli wizyt u stomatologa nie wolno lekceważyć

Każdy z nas chce móc chwalić się pięknym, białym uśmiechem. Na nic jednak zda się codzienne szczotkowanie uzębienia i kupowanie drogiej pasty, jeśli unikać zaczniemy wizyt u stomatologa. Należy pamiętać o tym, że gabinet stomatologiczny musi polubić każdy, kto będzie chciał cieszyć się białymi, pięknymi zębami. Nawet osoby mocno troszczące się o zęby mogą czasem borykać się z różnymi chorobami.

fotel dentystyczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
W takim wypadku stomatologia zachowawcza jest zwyczajnie niezbędna – zadbaj o to już dziś. Wbrew obiegowej opinii stomatologia zachowawcza nie jest powiązana już dzisiaj z cierpieniem. Leczenie stomatologiczne (czytaj więcej materiały stomatologiczne) może być naprawdę pozbawione bólu. Stosowane w naszych czasach środki które znieczulają sprawiają, że w czasie leczenia pacjent nie odczuwa najmniejszego bólu. Już sam moment podawania takiego preparatu nie jest powiązany z niemiłym uczuciem czy zwyczajnie bólem. Należy jednak zdecydować się na gabinet, w którym wykorzystywane jest urządzenie o nazwie The Wand.

Podawanie z jego pomocą znieczulenia kosztuje nieco więcej, ale zapewnia pacjentowi pełny komfort podczas pobytu w gabinecie stomatologicznym.Obecnie stomatologia to nie tylko leczenie zachowawcze. To też wiele zabiegów, które gwarantują bardziej zdrowe, ale także ładniejsze zęby. Zalicza się do nich tak naprawdę scalling, czyli zdejmowanie kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwięków. Zabiegiem uzupełniającym jest piaskowanie zębów, które usuwa osady z kawy, kolorowych napojów czy inne naloty. () Po przeprowadzeniu tych dwóch zabiegów zęby są naprawdęoczyszczone i wyglądają wspaniale.

W przeważającej ilości gabinetów dentystycznych po usunięciu kamienia oraz nalotów zęby pokrywa się specjalnym lakierem. Zabiegi te nie są bolesne. Niektórzy wyjątkowo wrażliwi pacjenci mogą jednak skarżyć się na mały dyskomfort. Wykonanie zabiegu usunięcia kamienia nazębnego zalecane jest wszystkich pacjentom. Jeden raz na rok tego typu zabieg można przeprowadzić na NFZ, co nie wiąże się z żadnymi dużymi wydatkami. Oczywiście trzeba wybrać na gabinet, który posiada umowę z NFZ. Znaczna ilość osób musi jednak poddawać się tego rodzaju zabiegom częściej.