Leczysz się w mieszkaniu czy pod czujnym okiem specjalisty?

Nie od dzisiaj wiadomo, iż część ludzi niekoniecznie ufa doktorom. Wiele osób decyduje się na osobiste leczenie w zaciszu własnego mieszkania za pomocą jedynie naturalnych składników. Czy faktycznie tego typu leczenie ma sens i dopuszczalne jest wyleczenie się w taki sposób z najpoważniejszych chorób? Sprawdźmy, czego konkretnie używa się przy leczeniu konkretnych chorób.

Zbyt wysoki cholesterol?
Karczoch zwyczajny

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Jeżeli przykładowo masz zbyt wysoki cholesterol, wówczas powinieneś jeść sporo karczochów. Okazuje się bowiem, iż karczoch zwyczajny zawiera mnóstwo związków, które pozwalają na zmniejszenie zawartości złego cholesterolu. Nie be powodu dieta śródziemnomorska, bogata akurat między innymi w karczochy lub inne świeże owoce oraz oliwki, jest powszechnie uznawana za najzdrowszą na ziemi. Jeśli nie smakuje Ci karczoch zwyczajny, wtedy możesz zastąpić go akurat oliwkami – są one znakomitym sposobem walki z cholesterolem – pomocne wskazówki.
Karczoch zwyczajny
Dolega Ci niestrawność?
Mięta

Autor: Jasmine&Roses
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli często przydarzają Ci się na przykład wzdęcia lub badania mikroflory jelitowej inne bóle żołądka, wtedy bez wątpienia powinieneś sięgać po napary ziołowe. Jeżeli w Twojej domowej apteczce nie zabraknie na przykład dziurawca lub kopru włoskiego, wtedy leki na niestrawność bez wątpienia nie będą Ci w ogóle potrzebne. Prawdą jest, iż leki na niestrawność, chociaż oczywiście działają na te dolegliwości, zazwyczaj podrażniają dodatkowo żołądek, w związku z czym możesz nabawić się innych problemów.
Poważne dolegliwości? – zerknij.

Nawet jeśli jesteś zwolennikiem domowych metod leczenia wszelkich dolegliwości, bez wątpienia powinieneś wiedzieć, że niektórych dolegliwości nie można lekceważyć. Jedną z tego rodzaju chorób są między innymi hemoroidy. Oczywiście możesz zastosować na nie uzupełniająco ciepłe okłady czy podobne leki, jednak hemoroidy właściwie zawsze trzeba skonsultować z lekarzem, aby nie rozwinęły się w żadne gorsze dolegliwości czy choroby.