Lipoplastyka brzucha, czyli znakomity sposób na zgrabną sylwetkę.

Liposukcja brzucha wrocław, określana innymi słowy lipoplastyką to zabieg, dzięki któremu eliminuje się tłuszcz z powierzchni podskórnej brzucha. Działa to na tkankę tłuszczową nagromadzony w miejscu, w które się ingeruje. Konsekwencją tego sposobu jest wysmuklenie się linii ciała i wygładzenie jej kształtu. Efekty liposukcji najmocniej są widoczne u osób, u których waga skłania się ku nadwadze. Wtedy nadstan tłuszczu gromadzi się tylko na wybranych partiach ciała, przykładowo na brzuchu, i da się go konsekwentnie usunąć liposukcją. Trzeba jednakże przy tym wiedzieć, że sama liposukcja nie pomoże. Trzeba również ćwiczyć oraz zachować dobraną dietę. Dzięki całościowemu pamiętaniu o ciele otrzyma się dobre rezultaty.

otyłość

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Tylko lipoplastyka brzucha nie stanowi doskonałego sposobu na błyskawiczne odchudzanie, ponieważ nie eliminuje ona cellulitu oraz wiszącego nadmiaru luźnej skóry (zobacz przykłady). Najskuteczniejsza lipoplastyka odbywa się wtedy, kiedy skóra na brzuchu jest dobra i sprężysta. Dzięki temu właśnie po operacji ona naturalnie się obkurczy. Przy skórze, która nie jest sprężysta, być może będzie niezbędna dodatkowa ingerencja, w formie podnoszenia brzucha, albo lifting.

Kobieta size plus

Autor: Marc Dalmulder
Źródło: http://www.flickr.com
Sam zabieg lipoplastyki przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, częściowym lub miejscowym. To zależy od stanu fizycznego pacjenta i od punktu na ciele, na którym będzie odbywał się zabieg. Decyzja, jakie znieczulenie jest najodpowiedniejsze, należy do chirurga wykonującego zabieg. Do liposukcji stosuje się zazwyczaj próżniową ssącą pompę.

Wejdź na ten odnośnik i przeczytaj tam uwagi na nasz temat (http://www.maruna.wroclaw.pl/). Jeżeli pojawią się jakieś wątpliwości, to chętnie Ci na nie odpowiemy.

To własnie ona eliminuje zbędną tkankę tłuszczową z ciała. W ostatecznych sytuacjach może być także zastosowana specjalna strzykawka ręczna. Niezwykle istotny dla pacjentów jest etap po zabiegu. Powinni wtedy zakładać specjalne ubranie, albo chociaż pas ściągający. Powinno się go zakładać przynajmniej kilka tygodni. To popędza rekonstrukcję i przebieg obkurczania się skóry. Leczy to także opuchnięte miejsca. Bardzo istotny jest także okres tuż po zabiegu, który powinno się wypoczywać w domu, najlepszy byłby tydzień lub dwa (efekt przed i po).

Źródło: www.lipoline.pl