Psycholog rodzinny – dla jakich osób i w jakich konkretnie rodzajach problemu?

Wielu ludziom tylko słysząc o Psychologu od razu włącza się „alarm”, który wręcz każde im mówić, iż go wcale nie potrzebują, bo nie mają żadnych „takich” problemów.

zdrowie - landszaft

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
W rzeczywistości jednak niewiarygodnie duży odsetek takich ludzi rzeczywiście problemy ma i to wcale nie takie małe. Psycholodzy od zawsze kojarzyli się wraz z ludźmi, którzy pomagają osobom niebezpiecznym i niewiarygodnie zaburzonym, tymczasem wcale nie należy takim być by „zawitać” do jego drzwi” no i w ogóle nie jesteśmy zmuszeni iść tam w pojedynkę.

Strzykawka do podawania znieczulenia pacjentowi

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej kojarzonymi wraz z psychologami bywają jednostki – pojedyncze osoby, mające duże problemy emocjonalne, takie jak choćby ponad wszystko nerwica, depresja czy też choroby bardziej silne, takie jak schizofrenia. Tak naprawdę jednakże do psychologa chodzą również ogóle grupy, które najbardziej często składają się z całych rodzin. Psycholog rodzinny gp dublin odrobinę różni się od tego standardowego, gdyż jego zadaniem bywa pomagać przede wszystkim w sytuacjach, w których członkowie rodziny (zamieszkującej tylko pod jednym dachem), nie potrafią odnaleźć jednego wspólnego języka, z tylko jednym z członków dzieje się coś bardzo złego, przez co cierpią na tym także i pozostali albo najzwyczajniej kiedy poczują, iż ich „więź” nie jest taka jak powinna lub w pewnym momencie zauważają, iż dość mocno się ona poluźniła. Zadaniem psychologa rodzinnego jest spierać takiego typu rodzinę, „przymusić” ją do rozmowy pomiędzy sobą oraz w pewien sposób kontrolować jej przebieg, aby dojść do sedna problemów.

Wbrew wszelkim pozorom takich rodzin istnieje bardzo wiele no i w dużej mierze nie są to rodziny „patologiczne”, lecz te, o których nawet byśmy wcale nie pomyśleli.