Kim jest specjalista logopeda?

W dzisiejszym świecie ciężko będzie działać osobie, która ma komplikacje z porozumiewaniem się.
Profesjonalista Logopeda trudni się oceną poziomu rozwoju wymowy, nieprawidłowości wymowy. Specjalista ów może też oszacować pułap rozwoju różnych poznawczych funkcji malucha, takich jak między innymi pojmowanie wzrokowe jak też słuchowe, biegłość manualna oraz wypracować program wsparcia rozwoju tychże funkcji, co zapewnia przykładowo obniżenie ryzyka wystąpienia rozmaitych zaburzeń, takich jak dysleksja.
Continue reading

Na kłopot z jąkaniem u dzieci spieszy logopeda

Przede wszystkim to właśnie od rodziców zależy, czy dziecko będzie miało problem z jąkaniem w następnych latach. Różnego rodzaju, oferowane przez najlepszych logopedów ćwiczenia na jąkanie pozwolą niezwykle prędko wyszukać rozwiązanie kłopotliwej zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica sytuacji. Wypróbowane sposoby walki z nieodpowiednią wymową trudniejszych głosek u dzieci są najczęściej stosowane, w dodatku z sukcesem. Problem jąkania u dzieci zauważony odpowiednio wcześnie umożliwia pełne pozbycie się tej nieprzyjemnej przypadłości.
Continue reading

Twój maluszek słabo mówi? Może to czas, by znaleźć dobrego specjalistę?

Mowa dziecka bywa bardzo ważną kwestią, bez jej dobrego rozwoju mały człowiek nie potrafi porozumiewać się z otoczeniem oraz sygnalizować własnych wymagań. W kolejnych latach, gdy pójdzie do szkoły, miewa kłopoty z wypełnianiem zadań i nauką. Przez to tak istotne bywa szybkie reagowanie i wizyta u specjalisty, gdy występują opóźnienia lub odmienne nieprawidłowości w mowie.
Continue reading