Rola muzycznej oprawy podczas ślubu, czyli co wybrać, aby goście bawili się jak najlepiej

Wesele to okres kilkumiesięcznych przygotowań, załatwienia wielu spraw no i oczywiście sporych wydatków. Duża część młodych par rozpoczyna od zarezerwowania odpowiedniej sali weselnej. Jej wielkość powinna być dobrana do liczby gości, jakich będzie się chciało zaprosić, jeśli sala będzie zbyt pojemna, to w pewnej chwili okaże się, że weselnicy gdzieś się rozejdą i trudno będzie ich zgromadzić na wspólnej zabawie. Sporo młodych par szukając sali kieruje się recenzjami znajomych, lecz powinno się samodzielnie także sprawdzić, jak przedstawia się obsługa, dekoracje i co najważniejsze jedzenie.

taniec weselny

W wielu popularnych miejscach sale rezerwowane są kilkanaście miesięcy w przód, tak więc często wesele papeteria weselna planuje się z wyprzedzeniem nawet kilku lat. W praktyce nie powinno być problemów, aby w tym samym dniu zarezerwować termin uroczystości w kościele, przeważnie odbywa się ich wtedy kilka i jakąś godzinę powinno dać się wybrać. Mając rezerwację sali pomyśleć trzeba o kolejnych elementach weselnej układanki, a będzie ich całkiem sporo. Aby weselnicy dobrze się bawili przez całą noc, to niezbędna będzie wesoła, skoczna muzyka na ślubie. Tu do dyspozycji będą dwie opcje, każda z nich będzie miała jakieś zalety i wady. Jedną z nich będzie wynajęcie warszawskiego kwartetu smyczkowego, który na żywo zagra do tańca i poprowadzi całą zabawę.

Nie jest to najtańsze rozwiązanie, bo lepszy zespół weselny trochę jednak kosztuje, lecz znalezienie dobrego zagwarantuje doskonałą zabawę. Skrzypka ślubnego także trzeba zamawiać z długim wyprzedzeniem, więc trzeba będzie zgrać wspólnie z wolnym terminem sali. Decydując się na zespół weselny powinno się wcześniej posłuchać, jak przedstawia się na żywo, czyli po prostu posłuchać jak grają. Ciekawym pomysłem jest spytanie jakieś pary, która danych muzyków miała na ślubie, a jeżeli się da, to obejrzeć fragment nagrania z zabawy. Drugim wyjściem, także chętnie wybieranym przez młode pary, a jednocześnie znacznie tańszym, jest wynajęcie dj-a, który będzie puszczał muzykę uzgodnioną z młodą parą na sprzęcie, który przywiezie ze sobą.