Sprzęt medyczny – niezawodna funkcjonalność a także komfort

Łazienka, która zrobiona jest w domu, w którym mieszka osoba niepełnosprawna musi mieć nieco innych elementów wykończeniowych, których nie spotkamy w łazienkach typowych. Aby osoba z niepełnosprawnością bezproblemowo mogła się kąpać czy też przeprowadzać inne czynności związane z poranną toaletą, bezwarunkowo potrzebna są pewne zastosowania, które będą bardziej poręczne.

akcesoria łazienkowe

Autor: Tiger
Źródło: Coram Poland
Przydatne są m.in. uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych. Dzięki nim osoba ta zyskuje gwarancję, że podczas przebywania w łazience będzie miała, za co uchwycić się, nie tracąc równowagi, co może zakończyć się upadkiem i groźnym uszczerbkiem na zdrowiu. Maksymalne wyeliminowanie takiego zagrożenia jest dziś bardzo łatwe. Dzięki praktycznym uchwytom, łazienka stanie się znacznie bezpieczniejsza.

Jeśli nasz maluch ma znaczne problemy z zachowaniem odpowiedniej postawy ciała możemy mu pomóc w starciu z owym problemem za pomocą pionizator baffin. Wysokiej klasy pionizator może dać znakomite rezultaty. Dzięki jego zastosowaniu pacjent poprawi pracę swego organizmu, trwale zapobiegnie zastojom w układzie moczowym, usprawni ruchliwość stawów czy efektywnie wesprze pracę jelit. Gro dyplomowanych rehabilitantów nie wyobraża sobie swojej codziennej pracy bez tego typu przyrządu. Pionizatory są również używane do stymulowania psychoruchowego dzieci i prawidłowego rozwoju układu mięśniowego.

Pierwotna dysplazja bioder noworodków oraz niemowląt może być szalenie groźna i dlatego trzeba ją leczyć od samego początku. Jak to zrobić? Pomocna w tym z pewnością będzie poduszka frejki. Poduszka frejki jest używana nawet do osiemnastego miesiąca życia malucha. Jest bardzo skuteczna dzięki swej wyjątkowej konstrukcji. Potrafi utrzymywać kończyny dolne dziecka w pozycji terapeutycznej z zagięciem w stawach biodrowych. Zaletą poduszki jest to, iż ma ona specjalnie opracowany wkład usztywniający, który jest zrobiony z filcu, który okryty jest folią.

Zainteresował Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź także ten odnośnik. Pokrewne treści znajdziesz również tutaj polar ratownictwo medyczne.

Szeleczki korekcyjne są na tułowiu. Nie ma także trudności z odświeżaniem pokrowca. Jest to proste, albowiem nie ma żadnych trudności związanych z zdejmowaniem i praniem.