Troska o zęby jest bardzo ważne. Pamiętajmy o normalnych kontrolach u specjalisty

Profilaktyka protetyczna będzie polegać na zakładaniu przez pacjenta elementów protetycznych, nazywanych protezami. Protezy to nic innego jak specjalne stworzone części, które mają zastąpić nie posiadaną

dbanie o zęby

Autor: birdco.pl
Źródło: birdco.pl
Część kości szczęki, hamować kolejne postępujące zmiany części zębowej oraz zatrzymywać
rozwijanie się różnych schorzeń jamy ustnej.

Nie będą tworzyć jedności biologicznej z żywym ciałem tak jak w kwestii implantów. Są elementami obcymi, jednak odtwarzają zepsute lub stracone zęby, upośledzone funkcje jamy ustnej, a także nieciekawy wygląd. Protezy stomatologiczne to po prostu aparaty leczniczo – rehabilitacyjne. Okoliczność jest jednak taka, że bez względu na postęp technologiczny w sferze protetyki, proteza zawsze będzie tworem obcym w jamie ustnej. Dlatego nie można zaniedbywać naszych zębów i doprowadzić do ich utraty. Warto zadać sobie ważne pytanie, a mianowicie: od czego jest zależny wybór urządzenia protetycznego?

Nawet podczas standardowych kontroli stomatologicznych i regularnego leczenia, pewnych kłopotów z naszymi zębami nie da się uniknąć – trzeba wtedy zęby wyrwać. Jeżeli więc doszło już do utraty zębów, trzeba błyskawicznie braki te uzupełnić. Zęby to jedyna partia naszego ciała, która nie da się ani zregenerować, ani przeszczepić. Dlatego pamiętajmy, że protetyka to dziedzina medycyny, które może poprawić nasz wizerunek, a równocześnie samopoczucie. Bo w końcu każdy z nas ma lepsze samopoczucie, gdy ma wspaniały uśmiech. Stomatolog zagwarantuje więc nam kontrolę od ręki, z kolei protetyk (protetyk legnica) będzie powracał dobrą kondycję uzębienia.

Dla znacznej liczby ludzi posiadanie tzw. trzecich zębów, to problem dość kłopotliwy, ale prawda jest tego typu, iż dużo większym wstydem jest ukazanie światu resztek uzębienia, lub nieposiadanie ich wcale niż praktykowanie protez, mostów, czy też koron. W naszych czasach prezentowanie sztucznego uzębienia to przejaw troski o własny organizm, a także poprawa estetyki jamy ustnej.

Innowacyjne wypełnienie za pomocą protez, to równe, trwałe i piękne zęby.