W jaki sposób przyszykować domek na przyjazd psiaczka?

Dużymi krokami nadciąga jedna ze wspanialszych chwil w Waszym życiu – już za parę dni zabierzecie swego małego psiaka od hodowców.
Na ten moment powinniśmy się niezwykle dobrze przyszykować, wszystko powinniśmy zapiąć na ostatni guzik, w taki sposób aby uniknąć w przyszłości wielu kłopotów.

zabawki

Autor: COCOONABABY®

Z psiaczkiem jak z malutkim dzieckiem – przed jego zjawieniem się, mnóstwo rzeczy musimy w mieszkaniu pozmieniać a także zakupić. Na paręnaście dób przed pojechaniem po swojego szczeniaczka warto wybrać się do marketu po czym kupić następujące obiekty: obróżka – dla malutkiego najwygodniejsza będzie delikatna parciana obróżka podszyta mięciutką skórą. Na pewno nie powinna to być obroża metalowa, gdyż będzie zbyt ciężka a także nie ma na ogół możliwości regulacji. Najlepiej kiedy pierwsza smycz będzie smyczą zrobioną z liny względnie taśmy z możliwością dopasowywania długości. Nie jest wskazane wybieranie drogiego legowiska dla czworonoga ani w formie pontonów, ani wiklinowych koszyków. Psiaki bardzo uwielbiają gryźć swe legowisko, zatem szkoda wydawać pieniążków na coś co będzie skonsumowane w kilka tygodni. Ważne żeby posłanie było dla psiaczka jego schronem, nie wolno go na nim ukarać.

Nie czekaj- przejdź do serwisu komplet do łóżeczka z warkoczem, żeby poznać dodatkowe info na opisywany w tekście zagadnienie. Czekamy z niecierpliwością na twoją recenzję!

Poza tym winno się znajdować w takim położeniu, by czworonóg mógł śledzić co się dzieje w domku. Miski potrzebne będą minimum dwie, jedna na picie, druga z kolei na karmę. Idealne będą miski stalowe, dlatego że pomimo iż drogie, to są porządne, łatwo je czyścić jak też dezynfekować.

Istotne ażeby miska była troszkę zbyt duża aniżeli za mała – zasadą jest, iż racja jadła zajmuje nie więcej niż połowę miski.
Jeśli idzie o psie zabawki, ich wybór na rynku jest olbrzymi. Godne polecenia będą wszelakiego typu sznury z supłami czy też piłeczki na sznurku.