W ostatnim czasie rozwiązaniem kłopotu, jakim niewątpliwie jest utrata zębów, coraz częściej stają się implanty stomatologiczne

Różnego rodzaju wypadki, na przykład podczas uprawiania sportu mogą pozostawić po sobie pamiątkę w postaci utraty zębów. Taki sam skutek może wywołać także zapalenie przyzębia lub próchnica. Rozwiązaniem takich kłopotów mogą stać się implanty stomatologiczne, które w ostatnim czasie są coraz powszechniej stosowane.

kieliszek dobrego wina

Autor: Fredrik Rubensson
Źródło: http://www.flickr.com

Implant stomatologiczny to stworzona z tytanu śruba zastępująca korzeń brakującego zęba. Materiał ten jest wybierany przez wzgląd na jego kompletną obojętność biologiczną, dużą wytrzymałość oraz brak występowania rdzy. Implanty mocowane są chirurgicznie w kości żuchwy lub szczęki w celu utworzenia podstawy na której znajdzie się proteza. Sam zabieg jest raczej łatwy w przeprowadzeniu i całkowicie bezpieczny. Zabieg jest również bezbolesny, ponieważ wykonuje się go ze znieczuleniem miejscowym i, w generalnej ocenie, nie powoduje więcej kłopotów niż klasyczne wyrwanie zęba – centrumdemed.pl/implanty-zebow-ceny. Wszczepienie samego implantu zajmuje nie więcej niż godzinę, po czym następuje kilkumiesięczny okres, w trakcie którego implant łączy się z kością. Końcowym etapem jest rehabilitacja, to znaczy odsłonięcie połączonego z kością implantu i nałożenie na niego korony. W obecnych czasach znalezienie gabinetu zajmującego się takimi zabiegami nie powinno być żadnym kłopotem – w każdym większym mieście można zauważyć liczne plakaty reklamowe typu: implanty (implanty zębowe wrocław) warszawa lub protetyk warszawa, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. Oczywiście na rynku nadal dostępne są tradycyjne protezy wyjmowane, jednakże w przeciwieństwie do nowych implantów, powodują one zanikanie kości a także brakuje im stabilności, ponieważ wymagają specjalnego kleju mocującego je w szczęce lub żuchwie.

Podsumowując, wszechobecny postęp techniczny umożliwia nam rozwiązywanie znanych problemów z uzębieniem w nowy sposób. Efektem tego stanu rzeczy jest wyraźny wzrost popularności implantów stomatologicznych, które z czasem zaczynają wypierając standardowe protezy – protetyk w Warszawie.