Z jakiego powodu mleko matki jest najlepsze?

Mleko rodzicielki będzie pierwszym pokarmem z którym Twój brzdąc będzie miał styczność. Niewątpliwie, karmienie piersią jest najbardziej odpowiednim sposobem karmienia osesków.

Nic nie dorówna mleku kobiecemu jak też jego dobroczynnemu wpływowi na niemowlę.

Zainspirował Cię ten tekst? Masz chęć zostawić jakieś komentarze na temat (https://www.medimix.pl/)? Będzie to dla nas niezwykle przyjemne przeżycie.

Pokarm rodzicielki jest to szczególna substancja, jakiej zawartość bezustannie się zmienia w czasie laktacji, dopasowując do potrzeb berbecia, gwarantując mu zdrowy wzrost. Potwierdzeniem tego twierdzenia jest fakt, iż: pokarm mamy, która powiła wcześniaka, będzie zawierał więcej elektrolitów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, wspierających dojrzewanie komórek mózgowych, skład pokarmu różni się też zależnie od płci potomka – pożywienie mamy, która urodziła synka obejmuje więcej tłuszczu niż mleko mamy, jaka powiła dziewczynkę. Kiedy nie możesz karmić naturalnie, zdecyduj się na należytej jakości sztuczne mleko, na przykład Bebilon 1.

lek

Autor: Netradus

Pewnie często rozmyślałaś jaki jest skład pożywienia matki. Może to być dla Ciebie zdumieniem, ale pokarm kobiecy nie ma sztywnego składu. Pierwsze mleko rodzicielki o wiele różni się od mleka dojrzałego. Do tego, jest bez liku innych czynników, jakie oddziaływają na skład pokarmu naturalnego. Przekształca się ono między innymi w zależności od: wieku dzidziusia.

Przez pierwsze dni po urodzeniu wytwarzana jest mleko odpornościowe – pierwsze mleko mamy, to zawiesista, żółtawa wydzielina, dostatnia w przeciwciała oraz białka, o małej zawartości tłuszczu oraz obfitej zawartości składników immunologicznych. Od 7-14 dnia po urodzeniu berbecia początkowe mleko ustąpi miejsca przejściowemu mleku – jest rzadsze, zabarwione na pomarańczowo, posiada mniej białka, jest zasobne w węglowodany.