Czy zmiana miejsca swojego zamieszkania będzie motywacją do zmiany trybu życia na lepszy

Kiedy się mieszka w niedużym miasteczku, wszyscy wiedzą więcej o człowieku, niż on będzie wiedział sam o sobie. Trudno się dziwić, że niektórzy oddychają z ulgą, przenosząc się chociaż na chwilę do innego miasta, z dala od wścibskich uśmiechów i spojrzeń.

Dieta, szczupła sylwetka

Autor: Lambertz
Źródło: Lambertz

Najkorzystniej, jak jest to miasto dużo większe, gwarantujące anonimowość poczynań. Wrocław zapewni taką anonimowość, dzięki czemu kilka lat studiów można spokojnie przeznaczyć nie tylko na rozwój umiejętności towarzyskich, ale także na zadbanie o swój wizerunek. Na pierwszy ogień powinny iść zbędne kilogramy, pielęgnowane przez obfite, nie zawsze najzdrowsze posiłki nazywane kuchnią domową. Przyczynkiem do takich postanowień będzie często nie panująca obecnie moda na szczupłą sylwetkę lecz troska o własne zdrowie, nakazująca wykonać najważniejsze badania i pokazać wyniki rozsądnemu lekarzowi. A ten bez chwili zawahania stwierdzi z pewnością, że cholesterol zabija na równi z rakiem, i to osoby nawet młode i że w takiej sytuacji niezbędne będzie jednak porządne odchudzanie.

W tego typu przypadkach dla młodej, uczącej się osoby będą dwie drogi, obie jednak wymagające pewnego wyrzeczenia i poświęcenia. Pierwszą z nich jest samodzielne przypilnowanie odpowiedniej diety i właściwą ilość aktywności fizycznej. Lecz na studenckim wikcie niekiedy bywa to trudne, zwłaszcza gdy będzie się miało jakieś utrwalone mocno przyzwyczajenia oraz nawyki. Oprócz tego bardzo w utrzymywaniu żywieniowego rygoru będą przeszkadzać znajomi, czy to zapraszający na ognisko, czy przynoszący puszkę zimnego, smacznego piwa. I w takiej sytuacji wszystkie zasady i postanowienia można wyrzucić do kosza, i nagle odchudzanie zwyczajnie traci sens.

Niniejszy artykuł wydaje się niesłychanie zajmujący? Jeżeli tak, to zobacz też pozostałe polecane (http://andragog.edu.pl/kierunki?view=article&id=55:matematyka-studia-podyplomowe-w-opolu-andragog&catid=11:kierunki) treści, ponieważ są tak samo interesujące i wciągną Cię całkiem.

Jeżeli ktoś samodzielnie będzie miał problemy z utrzymaniem dyscypliny z jedzeniem, a szczególnie z odpowiednim ustalaniem posiłków, to może mu pomóc zawodowy dietetyk. Co prawda po wyjściu od niego na długi czas można się będzie pożegnać z kiełbaskami z grilla, schabowymi z kapustą i słodyczami, lecz po kilku miesiącach prawidłowej diety na pewno pojawią się efekty.