Jaka jest nowa generacja stylistek?

Natalia Siebiuła to jedna z szalenie zdobnych polskich projektantek współczesnego pokolenia. Aktualnie pracuje nad ugruntowaniem swojej pozycji w świecie mody. Projektuje ona stroje, które są połączeniem efektownej nowoczesności jak również funkcjonalności. W swojej twórczości nie kieruje się dużym przepychem, stąd też jej ubrania nie są zbyt przerysowane i ekstrawaganckie. Dla Natalii Siebuły moda jest tylko elementem, który będzie jedynie dodatkiem dla osobowości. Ma ją podkreślać, a nie jak widzimy to w wielu przypadkach tworzyć.
Continue reading

Jak uzyskać kwalifikacje magistra

Każdy człowiek wyszukuje w życiu własnej drogi. Prawidłowo jest, jak kierunek studiów był zgodny z zainteresowaniami, oraz tym, czego wyczekuje rynek pracy. Nie warto więc wybierać kierunku studiów ze względu na przeważającą modę, bądź dlatego, że znajomi też tam się wybierają. Wskazane jest przeanalizować za i przeciw w wypadku doboru danego kierunku, oraz skonfrontować to z osobistymi predyspozycjami i zainteresowaniami.
Continue reading

6 pytań o ścieżki zawodowej

Gdy pojawiła się w naszym kraju moda na studiowanie, w latach dziewięćdziesiątych, całkowicie zapomnieliśmy o kształceniu zawodowym. A szkoda, gdyż dzisiaj brakuje takich fachowców. Wielu jest magistrów różnorodnych kierunków bez widoków na lepsze życie, którzy nierzadko uciekli do innych krajów, ażeby jakoś żyć, a mało jest specjalistów z prawdziwego zdarzenia. Właściwie Ci również wyjechali, bo tam zarobią naprawdę większe pieniądze.
Continue reading