Jak uczelnie wyższe przygotowują żaków do przyszłego podjęcia pracy?

Obecnie na wszystkich Uniwersytetach prosperuje inicjatywa doradztwa zawodowego. Gro ludzi nie zdaje sobie co gorsza sprawy jak przydatna staje się takiego rodzaju działalność.

studenci na rozdaniu dyplomów
Dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej studenci mogą podnieść swoje umiejętności. Wystarczy tylko chodzić na konkretny fakultet na przykład wsparcie sprzedaży, a następnie przyjść na zajęcia oraz aktywnie w nich uczestniczyć. Kto prowadzi takiego typu zajęcia? Głównie jest to osoba z zewnątrz, kto przybliża koncepcję przedsiębiorstwa, w której pracuje. Jakie ma zyski?
Głównie takiego rodzaju programy motywacyjne rozpowszechniają inicjatywę reklamową określonego koncernu. Dodatkowo dają sposobność na odnalezienie potencjalnego pracownika na konkretne stanowisko. Tego rodzaju korzyści czerpie firma, a stażysta?

Obecnie młodzi ludzie czytają dużo o działalnościach gospodarczych, zwłaszcza na studiach ekonomicznych. Posiadają sposobność, aby zwracać uwagę na pewne składowe, które wywołują, iż ich obawy na odnalezienie pracy po ukończeniu edukacji nasilają się. Tego typu zajęcia dodatkowe sprawiają, że zachowują wiarę w siebie. Większość albowiem zachęca do walki z bezrobociem. Programy motywacyjne upewniają studentów w wierze, że fakt czy znajdą zatrudnienie jest uzależnione tylko od nich.

studenci na wykładzie

Autor: Universität Salzburg (PR)
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to właściwe? Oczywiście. Wyniki ankiet dają dowód na to, że tacy, którzy już podczas edukacji podjęli się stażu, należą do grona takich, jacy mają większe szanse na posiadanie w przyszłości godziwej pracy. Należy zatem wypróbować swój potencjał na stażu bez zbędnego podejmowania pracy, a dodatkowo podpisywania konkretnej umowy.