Kiedy i w jaki sposób należy zmiękczać oświetlenie?

Wszyscy znamy urocze fotki niemowlaków. Moda na tego typu fotografie została rozpowszechniona w naszym kraju już pewien czas temu – znaczna ilość fotografów poleca swym interesantom wykonanie fotografii noworodków lub też niemowląt.
Kiedy pojawia się kolejny członek rodziny, to każdy z nas okazuje się olbrzymim pasjonatem aparatu fotograficznego, który każdy posiada w każdym przypadku pod ręką.

przyjęcie

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografujemy wszystkie uśmiechy, grymasy, kroczki, urocze minki czy też ważne dla naszego brzdąca momenty. I tak większość tych fotografii jest zdjęciami do tzw. szuflady, ponieważ będziemy sięgać po nie przeważnie z sentymentu. Można to jednak odmienić i utworzyć takie zdjęcie, które stanie się niezapomnianą pamiątką dla dzieci. Wystarczy tylko w odpowiedni sposób wykorzystać światło i prawidłowo zaplanować daną scenę.

Jeżeli tego rodzaju problematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to śmiało zerknij na serwis, który na pewno też przypadnie Ci do gustu.

Jeżeli zainteresowała Cię taka fotografia niemowlęca Warszawa jest miastem, w którym znajduje się świetne studio zajmujące się przeprowadzaniem specjalistycznych sesji zdjęciowych.

Podczas takiej sesji niezwykle istotny jest też sprzęt fotograficzny. Niektórzy fotografowie lubią używać jasnych, stałoogniskowych obiektywów. W takiego rodzaju fotografii najważniejsze jest światło. Najlepsze jest oczywiście oświetlenie dzienne. Każdy z nas posiada okno oraz właśnie z niego powinno się korzystać fotografując dzieci. Aby zdjęcie posiadało swą normalną połyskliwość, trzeba nasze dziecko ustawić bokiem do okna, zaś z drugiej strony odbić światło za pomocą blendy.

Jeżeli jej nie posiadamy, to możemy rozłożyć przykładowo choćby białe prześcieradło, które spełni doskonale rolę powierzchni odbijającej oświetlenie oraz wypełni naturalne cienie układające się na twarzy. Jeżeli jednak okno jest pełne ostrego słońca, które daje ostre kontrastujące światło, to musimy je zmiękczyć wieszając na oknie prześcieradło lub biały prześwitujący kocyk.