Prawda o odżywkach dla sportsmenów – Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jaka jest najbardziej optymalna suplementacja!

Odżywki dla sportowców wywołują mieszane uczucia. Dla niektórych to sztuczna substancja, jaką musimy mijać dużym łukiem, dla innych – codzienne uzupełnienie diety. Czym właściwie są i jakich efektów można oczekiwać w trakcie ich przyjmowania? Suplementy diety dla sportowców, , są to mieszanki mające uzupełniać dietę, na ogół (acz nie zawsze) w ich składzie odnajdziemy substancje, które występują naturalnie w ludzkim organizmie albo zapewniane są wespół z pokarmem.

kulturysta

Źródło: pixabay.com

W większości wypadków mają postać proszku, tabletek bądź też płynu. Należy pamiętać, że suplementy diety dla sportowców to nie lekarstwa, pomimo, iż czasami możemy kupić je w aptece. W żaden sposób nie powinny być także kojarzone ze sterydami .

Oto kilka najbardziej popularnych: Kreatyna – najbardziej popularny suplement w sprzedaży. Występuje naturalnie w ludzkim organizmie, jest syntezowana z aminokwasów i dostarczana z jedzeniem, jej dużą ilość odnajdziemy m.in. w wołowinie. W charakterze suplementu stosowana jest w celu podwyższenia siły i masy mięśniowej. Metoda jej działania polega na zwiększeniu ilości energii osiągalnej dla mięśni. Odżywka białkowa – jest to skondensowana postać protein w proszku. Może być produkowana na bazie soi, mleka, jajek, a nawet pszenicy. Znaczy to, że w procesie produkcji z konkretnego substratu pozyskuje się prawie wyłącznie frakcje białkowe. W rezultacie otrzymujemy proszek, który zalany wodą, możesz rozmieszać w szejkerze. Jego wypicie uzupełnia białka. Należy uprzytomnić sobie, że białka nie budują mięśni, nie spalają także tłuszczu. Żeby uzyskać przyrost beztłuszczowej masy ciała, nieodzowna będzie zbilansowana dieta, stosowny trening i regeneracja.

Jeżeli pragniesz poszerzyć swoją wiedzę w tej tematyce, to czytaj tu pranie namiotu kolejne treści. Trzeba wejść w poniższy link.

Proteiny białkowe nie mają większej przewagi nad indykiem czy chudym twarogiem. To jedynie poniektóre z osiągalnych w aptece suplementów.

suplementy dla sportowców

Autor: Maicon
Źródło: http://www.flickr.com

Czy suplementy diety dla sportowców są niepewne? Nie. Przyjmowane w zalecanych ilościach nie powodują negatywnego działania na zdrowie – . Są przebadane oraz dopuszczone do obrotu poprzez Główny Inspektorat Sanitarny. W większości przypadków nie musimy się ich obawiać bardziej, niż kurczęcia hodowanego na antybiotykach. Trzeba uświadomić sobie, iż suplementy diety dla sportowców to tylko dopełnienie jadłospisu. Z sukcesem gros z nich możemy zastąpić naturalnym, zbilansowanym żywieniem. Za każdym razem, w pierwszej kolejności, należy zadbać o właściwy trening, regenerację a także żywienie, a o ewentualnej suplementacji myśleć na samym końcu.