Problemy świeżo upieczonych rodziców – niedługi tekst o tym, w jaki sposób poradzić sobie z kapryśnym noworodkiem.

Małe dziecko jest przeważnie sporym wyzwaniem dla dorosłych, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza latorośl w rodzinie. Do kupienia jest bardzo dużo rzeczy, z których praktycznie każda jest przecież niezbędna i konieczna. Rzecz jasna wiąże się to także z dużymi wydatkami, jakie należy ponieść, ale w końcu czego się nie zrobi dla swojego ukochanego syna czy córki. Do koniecznego wyposażenia każdego świeżo urodzonego malucha zalicza się ubranka, a ich wybór jest bardzo duży. Stwierdzić wręcz można, że moda dziecięca coraz bardziej przypomina modę dla kobiet, do wyboru jest ogromna ilość barwnych materiałów i wzorów. Przy niemowlakach doskonale będą się sprawdzać pajacyki.

dziewczynka na huśtawce

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Szyje się je najczęściej z najlepszej jakości bawełny lub weluru, świetnie będą się nadawać zarówno do spania, jak również w codziennej zabawie. Pajacyki posiadają guziki albo zamek, przez co można je szybko rozpiąć, a dodatkowo, co najbardziej się chyba będzie podobać mamom, przyklejone lub naszyte wielokolorowe wzory. Pajacyki są oferowane w standardowej rozmiarówce, od bardzo małych dla kilkudniowego niemowlaka do dużych wersji dla kilkuletnich dziewczynek. Kupując je trzeba sprawdzić dokładnie certyfikaty i zezwolenia, które świadczą o tym, że dane ubranie jest w pełni bezpieczne dla niemowląt. Jeżeli się zainteresowałaś – specjalnie dla dzieci pajacyki na tej stronie.

Maluchy potrzebują dużo snu, zwłaszcza tuż po urodzeniu. Bardzo też lubią, gdy podczas snu będzie przytulnie i ciepło, podobnie jak w ramionach u mamy, dlatego też powinny być ciepło ubrane i czymś przykryte. A do tego bardzo dobrze nadają się kocyki dla dzieci (na temat których więcej tu: ), które także są zaliczane do niezbędnego wyposażenia przy małym dziecku. W dziecięcych sklepach jest ich bardzo duży wybór, lecz zamawiając taki kocyk należy zwrócić uwagę na parę spraw.

Trzeba, tak samo jak w przypadku ubranej, dowiedzieć się, czy kocyk jest wykonany z bezpiecznej tkaniny.

Interesująca informacja? Jeśli tak sądzisz, dodatkowo sprawdź ten link – zobaczysz o wiele więcej w ofercie (https://liceum.wroc.pl/), która dotyczy rozważanej tu tematyki.

Maluchy chętnie wszystko gryzą, co im wpadnie w rączki, i także kocyk powinien być do tego odpowiedni. W wielu miejscach zakupić można tanie kocyki wyprodukowane w Azji wschodniej, lecz w ich przypadku nie będzie się miało żadnej pewności co do tkaniny, z jakiej zostały wykonane, dlatego też jeżeli jest taka możliwość, to należy unikać takich okazji.