Problemy świeżo upieczonych rodziców – niedługi tekst o tym, w jaki sposób poradzić sobie z kapryśnym noworodkiem.

Małe dziecko jest przeważnie sporym wyzwaniem dla dorosłych, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza latorośl w rodzinie. Do kupienia jest bardzo dużo rzeczy, z których praktycznie każda jest przecież niezbędna i konieczna. Rzecz jasna wiąże się to także z dużymi wydatkami, jakie należy ponieść, ale w końcu czego się nie zrobi dla swojego ukochanego syna czy córki. Do koniecznego wyposażenia każdego świeżo urodzonego malucha zalicza się ubranka, a ich wybór jest bardzo duży. Stwierdzić wręcz można, że moda dziecięca coraz bardziej przypomina modę dla kobiet, do wyboru jest ogromna ilość barwnych materiałów i wzorów. Przy niemowlakach doskonale będą się sprawdzać pajacyki.

dziewczynka na huśtawce

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Szyje się je najczęściej z najlepszej jakości bawełny lub weluru, świetnie będą się nadawać zarówno do spania, jak również w codziennej zabawie. Pajacyki posiadają guziki albo zamek, przez co można je szybko rozpiąć, a dodatkowo, co najbardziej się chyba będzie podobać mamom, przyklejone lub naszyte wielokolorowe wzory. Pajacyki są oferowane w standardowej rozmiarówce, od bardzo małych dla kilkudniowego niemowlaka do dużych wersji dla kilkuletnich dziewczynek. Kupując je trzeba sprawdzić dokładnie certyfikaty i zezwolenia, które świadczą o tym, że dane ubranie jest w pełni bezpieczne dla niemowląt. Jeżeli się zainteresowałaś – specjalnie dla dzieci pajacyki na tej stronie.

Maluchy potrzebują dużo snu, zwłaszcza tuż po urodzeniu.

Czyżby któryś komentarz ze strony Cię dotknął? Masz ochotę na niego odpisać? Nakłaniamy Cię do tego z radością. Czekamy na Ciebie!

Bardzo też lubią, gdy podczas snu będzie przytulnie i ciepło, podobnie jak w ramionach u mamy, dlatego też powinny być ciepło ubrane i czymś przykryte. A do tego bardzo dobrze nadają się kocyki dla dzieci (na temat których więcej tu: ), które także są zaliczane do niezbędnego wyposażenia przy małym dziecku. W dziecięcych sklepach jest ich bardzo duży wybór, lecz zamawiając taki kocyk należy zwrócić uwagę na parę spraw.

Trzeba, tak samo jak w przypadku ubranej, dowiedzieć się, czy kocyk jest wykonany z bezpiecznej tkaniny. Maluchy chętnie wszystko gryzą, co im wpadnie w rączki, i także kocyk powinien być do tego odpowiedni. W wielu miejscach zakupić można tanie kocyki wyprodukowane w Azji wschodniej, lecz w ich przypadku nie będzie się miało żadnej pewności co do tkaniny, z jakiej zostały wykonane, dlatego też jeżeli jest taka możliwość, to należy unikać takich okazji.