6 pytań o ścieżki zawodowej

Kiedy pojawiła się w naszym kraju moda na studiowanie, w latach 90., całkowicie zapomnieliśmy o kształceniu zawodowym. A to źle, gdyż obecnie brakuje takich specjalistów. Wielu jest magistrów różnorodnych kierunków bez widoków na bardziej udane życie, którzy nierzadko emigrowali za granicę, by jakoś żyć, a mało jest specjalistów z prawdziwego zdarzenia. W sumie Ci również wyjechali, gdyż tam zarobią naprawdę lepiej.
Continue reading

Jakie są opcje po zakończeniu nauki w szkole średniej, zalety szkół policealnych.

Zakończenie szkoły średniej, czy to będzie liceum czy technikum, kończy jakiś etap uczenia się młodych ludzi. Można wręcz powiedzieć, że ludzi dorosłych, bo zdecydowana większość takich osób już jest pełnoletnia. I osoby takie muszą podjąć świadomą decyzję, co chcą dalej w życiu robić. Będzie tu parę możliwości, więc warto wszystko odpowiednio przemyśleć, aby nie mieć później żadnych żalów i pretensji. Opcja pierwsza to zakończenie nauki i rozpoczęcie pracy zawodowej.
Continue reading

Jeżeli lubisz świat medialny, bądź chcesz zostać w przyszłości specjalistą z dziedziny polityki i obecnie wybierasz się na studia – warto zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat kierunków humanistycznych.

System akademii i nauki w Polsce zdobywa własne apogeum. Ujawnia się dużo udogodnień. Dzisiaj uczelnia wyższa i studiowanie, to nie wyłącznie Uniwersytety i Akademie. Dzisiaj szkolnictwo idzie znacząco naprzód. Rozpoczęło aktywność wiele szkół niepublicznych. Nauka stała się sformalizowaną gałęzią usług. Ktokolwiek z Nas, posiada możliwość rozszerzać swoje predyspozycje i kwalifikacje.
Continue reading