Suplementy dla kobiet i dla mężczyzn mocno się różnią, więc nawet jeśli przyjmujemy jedynie witaminy, warto poradzić się specjalisty

Jeżeli usiłujemy żywić się zdrowo i nasza dieta jest właściwie zbilansowana, to teoretycznie powinniśmy przyjmować wszystkie potrzebne składniki. W praktyce bywa jednakże tak, iż niełatwo czasem regularnie spożywać potrawy ze względu na styl życia. W takim wypadku z pomocą przychodzi suplementacja.

witaminy i suplementy

Autor: Celestine Chua
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz w sklepach sprzedawane są bardzo rożne specyfiki, zatem na pewno każdy wybierze coś dla siebie. Dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, iż suplementy dla kobiet oraz dla mężczyzn są różne. Kobiety powinny przyjmować trochę inne dawki i inne specyfiki, szczególnie jeżeli trenują lub starają się schudnąć. W Necie znajdziemy niesłychanie dużo rad dotyczących brania suplementów, warto je skrupulatnie przejrzeć, nawet jeżeli planujemy zażywać tylko witaminy. Nieumiejętne stosowanie suplementów ma szansę źle wpłynąć na zdrowie, a także zagrozić życiu.
Ostatnio coraz więcej kobiet trenuje tak samo jak mężczyźni. Wymagają one więc specjalnej diety, by treningi przyniosły efekty. Nic dziwnego, że suplementy dla kobiet stają się coraz bardziej popularne. Te najbardziej polecane przez trenerów to między innymi kwasy tłuszczowe omega 3 i magnez. Prawidłowo stosowane mają szansę bardzo dobrze wpłynąć na organizm. Jeśli chodzi o witaminy, to najbardziej zalecana jest witamina D, przede wszystkim w okresie zimy, gdy jest za mało słońca – dowiem się. Poza tym ostatnie testy pokazały, iż kobiety, które posiadają tej witaminy dużo, lepiej reagują na zabiegi odchudzające.

Warto pamiętać jednakże, iż jakakolwiek suplementacja musi być przemyślana, lepiej więc zajrzeć do Internetu lub pójść do fachowca, który ustawi nam właściwie specyfiki.