Ułatw swoje życie i wykorzystaj portal podatkowy, aby bezproblemowo wykonać żmudny obowiązek podatkowy

Kolejny nowy rok nierozerwalnie związany jest z typowo księgowym zadaniem, czyli podliczaniem dochodu. Firmy oraz przeciętni zjadacze chleba biorą się do wypełniania druków, wymaganych do uregulowania podatku w Urzędzie Skarbowym.

Na szczęście dla nas, stworzono wiele stron zadedykowanych podatkom i ich rozliczaniu, ale jeden portal podatkowy zasłużył na największe uznanie.

podatki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Firmy już od kilku lat muszą wypełniać swoje PIT’y tylko w formie elektronicznej, w programach, które natychmiast wysyłają wypełniony druk do właściwego Urzędu Skarbowego. Jeśli jesteś młodym przedsiębiorcą, nie wynajmujesz biura rachunkowego czy księgowej, lub po prostu regulujesz osiągnięty dochód jako osoba prywatna – to portal podatkowy z pewnością będzie Ci bardzo użyteczny. Portal jest stworzony z dużą dbałością. Napisany jest w formie informatora oraz ma jasno wyjaśnione zasadniczo wszystkie zagadnienia wiążące się z podatkami. Z jego pomocą rozliczenie PIT nigdy nie było prostsze.

Portal podatkowy rozjaśni wszelkie wątpliwości związane z uzupełnianiem potrzebnych druków. Obajśnia kilka opcji uregulowania PIT’u. Na szczególną uwagę zasługuje powiązany z portalem oficjalny program do rozliczania PIT’u. Pozwala on, po uzupełnieniu właściwego druku jego natychmiastowe przesłanie do zdeklarowanego urzędu- . Daje on także wgląd, czy formularz został przyjęty czy zwrócony do poprawy.

Istnieje również możliwość wypełnienia druku online, poza programem, jeśli jest się w posiadaniu certyfikowanego podpisu elektronicznego. Rozliczenie PIT może również nastąpić w zwykly sposób – czyli pójście samodzielne do urzędu. Sugerowane, elektroniczne rozwiązania są mimo wszystko znacznie mniej czasochłonne, a ich bezdyskusyjną pozytywną cechą jest możliwość rozliczenia się nie wychodząc z domu. W dodatku, kolejki w urzędach są krótsze dla tych, którzy muszą rozliczyć się osobiście.

marina - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Portal podatkowy, według nazwy, odnosi się do wszystkich zadań związanych z podatkami. Zawiera informacje nie tylko o PIT, ale także o CIT, VAT oraz cle, oraz wiele innych. W dodatku jest również zrozumiale napisany poradnik dotyczący podatków.

Używanie tego typu portalu jest bardzo przyjemne, a znalezienie ważnych dla nas informacji to nic trudnego. Z pomocą takich ułatwień, rozliczenie PIT nie będzie w następnych latach nastręczać większych kłopotów.