Wpis do nieistniejącego pamiętnika

W końcu przyszło na świat wyczekane maleństwo. Zaradny tata wyszykował kącik dla małej dziewczynki. Ustawił kolebkę zamówioną u miejscowego stolarza. Pierwszy w życiu kącik pełen kolorowych maskotek. Choć trzeba przyznać, że tatusia lekko poniosło. Zwłaszcza przy kupnie misi. Bo że misie kochać maleńka będzie to oczywiste.

dziecko

Autor: Billy Metcalf Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz jednak zabawki grzecznie czekają aż właścicielka urośnie na tyle, aby się nimi bawić. Na razie potrzebne są akcesoria do butelek. Wprawdzie używane tylko podczas spacerów po ulubionym szczyrkowskim deptaku lub wtedy gdy mamusia ma wychodne u cioci Magdy.

Dzisiaj w wiosenny, piękny dzień maleńka Zosieńka odziana w różową sukieneczkę oraz w buciki dla niemowląt (takie jak tutaj: świetne buciki dla niemowląt) odpoczywa na kocu a jakżeby inaczej – z wyszywanym ślicznym miśkiem. Po ogródku kręci się tatuś, a to przygląda się owocowym krzewom a to pogłaska czarnego kota.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź też ten odnośnik. Podobne informacje przeczytasz również tutaj.

Starszy braciszek w drugim kącie ogródka namalował „Elfa” pociąg oczywiście. Każdy w tej rodzinie ma jakieś hobby. Tata słucha namiętnie „Trójki” i uwielbia dzieła historyczne. Pani domu uwielbia książki, kocha szkicować co całkiem nieźle jej wychodzi (to zrozumiałe jeśli mieszka się w najpiękniejszym miejscu w świecie).

W ogródku panuje delikatne podniecenie, wszyscy oczekujemy zaproszonych gości. Sezon grillowania otwarty. Ma przyjechać brat bliźniak pana domu ze swoją rodzinką. Wszystko już jest przygotowane, grill rozpalony. Razem z gościem do naszego ogrodu przybędą dwie dziewczynki – córeczka brata z koleżanką, już je widzimy jak wyskakują z samochodu. Jedna z nich strojna w sukienkę w groszki i balerinki dziecięce. Druga zaś mała dama włożyła różowy sweterek, niebieskie spodnie, dziecięce botki i torebeczkę. Rzeczy właśnie takie jak w tym miejscu: śliczne balerinki dla dzieci.

Skoro już wszyscy są na miejscu, panowie zabrali się z ochotą do grillowania zaś panie – łącznie z tymi najmłodszymi – wzięły się za przygotowanie sałatek, jabłkowych chipsów i dekorowanie pucharów lodowych świeżymi owocami. Dla mężczyzn piweczko, ale nie powiem jakie.
I ja tam byłem mleko i miód piłem …